Dobroslav Trnka opäť na polícii. Výsluch súvisel s kauzou údajného kupovania hlasov

Valeri Ničuškin z Colrada oslavuje gól proti Ottawe.
Zdroj: TV Markíza

Voľba generálneho prokurátora spred takmer desiatich rokov otriasla Radičovej vládou.

Bývalý generálny prokurátor bol v utorok vypovedať u vyšetrovateľa. Podľa našich informácií výsluch súvisel s kauzou údajného kupovania hlasov pri voľbe generálneho prokuratúra.

NAKA v lete v tejto veci obnovila vyšetrovanie. Vypovedať postupne chodia všetci poslanci parlamentu. Na výsluchu bol dnes aj líder obyčajných ľudí Igor Matovič.

Dobroslav Trnka verzus Jozef Čentéš. Voľba generálneho prokurátora spred takmer desiatich rokov otriasla Radičovej vládou. Pri zvolení Trnku hrozila premiérka demisiou.

Dobroslav Trnka vtedy neprešiel v tajnej voľbe o jediný hlas a bolo jasné, že zaňho museli hlasovať aj niektorí koaliční poslanci. Podozrenia z kupovania poslancov boli na svete. Polícia pôvodne vyšetrovanie zastavila s tým, že skutok sa nestal. Nový rozmer prípadu ale dala nahrávka, ktorú polícia objavila v Kočnerovom mobile.

Marian Kočner: „. Prečo ste išli vydierať toho Haščáka? Čo si od toho očakával, čo si od toho chcel? Do p..e, vieš, že to je môj kamarát. Vieš k...a, že je to človek, ktorý okrem iného pomáhal do p..e a kupoval poslancov, keď si sa mal stať generálnym prokurátorom. Bohužiaľ nám jeden chýbal, ale aj on bol ten, ktorý na to zložil peniaze a dal tam za teba milión euro. Presne tak isto ako som milión euro za to dal ja."

Vyšetrovanie ožilo a kolotoč výsluchov sa opäť roztočil. Doteraz ako svedkovia vypovedalo viacero poslancov. Dnes ráno sa pred vyšetrovateľa posadil Dobroslav Trnka. Zastihli sme ako po výsluchu opúšťa políciu. Vyjadrovať sa ale nechcel.

Polícia nám k tejto veci zatiaľ stanovisko neposkytla. Popoludní prišiel na výsluch aj Igor Matovič.

Líder obyčajných ľudí pred vyšetrovateľom opäť zopakoval, že podľa neho koaličné hlasy za Trnku pochádzali od poslancov Mosta Híd. Bugárovcii však od začiatku tieto obvinenia odmietajú.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dobroslav trnka

Dôležité udalosti