Slovenský talentovaný športovec skončil v cyperskom väzení, na krku má dve mafiánske vraždy

Bývalý reprezentant v boxe Rudolf Dydi.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Rudolf Dydi to so športom a slušným životom nadobro zabalil.

Olympionik Rudolf Dydi to so športom a slušným životom nadobro zabalil. Podľa informácií topky.sk skončil v cyperskom väzení. 

Na Dydiho vydali súdy v poradí štvrtý európsky zatýkací rozkaz. Najnovšie ho hľadali na Cypre. Podľa informácií televízie Markíza mal totiž Dydi s kumpánmi strieľať po miestnom biznismenovi, ktorého spájajú s mafiou.

Páchatelia zasiahli piatimi ranami zadnú časť podnikateľovho auta. Medzi štyrmi mužmi, ktorí zo zbraní pálili, mal byť aj náš niekdajší reprezentant v boxe v takzvanej mušej váhe Rudolf Dydi.

Podľa cyperskej polície ušli na motorkách. Podnikateľ vyšiel z auta po svojich, no vyšetrovatelia si myslia, že to bola výstraha. Jeho staršieho brata zastrelili len pred pár mesiacmi, vraj nájomní vrahovia.

Dvoch podozrivých z tejto novembrovej streľby chytili. Rudolf Dydi a ďalší muž boli na úteku.

Na cyperských weboch visí Dydiho fotografia. Nechal si narásť bradu a používa iné meno. Vydával sa za Miroslava Balažovjecha. Keď sa prípad prevalil, vyhľadali sme jeho matku. Na kameru však hovoriť nechcela. Povedala len toľko, že so synom nie je v kontakte už dlhšie. Podľa informácií TV Markíza odišiel na Cyprus ešte pred pár rokmi. Má ho tam sprevádzať aj jeho partnerka s dieťaťom.

Na Dydiho u nás vydali už tri európske zatykače. Prvý ešte pred štyrmi rokmi v Žiline. Odsúdili ho za vydieranie, hrubý nátlak, neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla a za nedovolené ozbrojovanie. Dostal osem rokov. Ďalší zatykač je z Trenčína. Sudca ho vydal ešte koncom decembra 2016 pre stíhanie za lúpež. Zároveň ho tam už aj právoplatne odsúdili za vydieranie. O polroka neskôr prišiel tretí zatykač. Sudca okresného súdu z Nového Mesta nad Váhom ho dal hľadať pre krivé obvinenie a marenie spravodlivosti. Ani tu sa ale výpočet nekončí.

Cyperské orgány vydali začiatkom decembra 2018 na túto osobu tiež európsky zatykač. Rudolf Dydi má teda na krku celkom štyri zatykače za štyri roky.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.