Veľká rodina v malom štvorizbovom dome: Matka 11 detí chce ďalšie

19_valec_tunel_tvnoviny.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Neodradí ju od toho ani málo miesta v dome, ani to, že už má po 40-tke.

Mať veľkú rodinu sa v Británii zrejme stáva trendom. Manželia Sullivanovci plánujú 12. dieťa aj napriek tomu, že už teraz sa takmer nezmestia do malého 4-izbového domu.

O ďalšej veľkej britskej rodine sme písali nedávno: Britka čaká už 22. dieťa. Najstaršie má 30, najmladšie viac ako rok

Zoe Sullivanová má už 41 rokov, ale túži aj po 12. dieťati. Manžel Ben (44) zdá sa nie je proti, aj keď sám musí živiť 11 detí.

Rodina Sullivanovcov má každé ráno budíček 4.45 a potom sa im začína zabehnutá rutina. Staršie deti pomáhajú s tými mladšími, najstaršie z nich má iba 14 rokov, uviedol portál mirror.co.uk.


Jedenásť detí (Elisabeth, 14, Olivia, 13, dvojičky Charlotte and Isabelle, 11, Eva, 8, dvojičky Leah a Erin, 3, Agnes, 2, Noah, 10, Toby, 6, a Joseph, 1) si delí tri izby.

„Milujeme to takto. Vždy sme chceli veľkú rodinu. Prečo teda nemať ešte ďalšie dieťa?" uviedli manželia v televíznej šou.

Sullivanovci majú síce oveľa vyššie náklady ako iné rodiny v Británii, no zvládajú to. Zoe musí prať bielizeň každý deň, rovnako aj nakupovať potraviny. Má stále veľa práce, ale nesťažuje sa. S hrdosťou radšej vymenuje dátumy narodenia všetkých svojich detí. To si Ben na druhej strane nedokáže zapamätať.

LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.