Vláda tesne pred voľbami odsúhlasila ďalší projekt. Stáť by mal desiatky miliónov

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Opozícia naznačuje, že miesto, kde sa projekt zrealizuje, je už dopredu známe.

Vláda dva týždne pred voľbami odsúhlasila ďalší obrovský projekt. Po Národnom futbalovom štadióne prichádza s Národným kultúrnym a kongresovým centrom.

Stáť by mohlo okolo 60 miliónov eur. Ozývajú sa však aj kritické hlasy. Otázne je, či náhodou už dopredu nie je jasné, ktorý developer ho nakoniec postaví.

Najskôr skončilo v ruinách legendárne PKO, neistá zostáva aj budúcnosť sály v bratislavskom Istropolise. Hlavné mesto má tak problém s priestormi pre veľké koncerty alebo medzinárodné konferencie.

Tieto problémy dali dokopy asi 80 umelcov s Róbertom Vassom, ktorý organizuje bezpečnostnú konferenciu Globsec. Založili občianske združenie, ktoré v stredu dostalo od vlády zelenú, aby mohli celý projekt rozbehnúť.

Vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši tvrdí, že milióny na projekt zatiaľ nepôjdu. Kultúrne a kongresové centrum má byť totiž dokončené až o šesť rokov. Financie tak budú posielať až ďalšie vlády.

Opozícia naznačuje, že miesto, kde nové centrum vznikne, je už dopredu známe. Najčastejšie sa spomína práve prestavba Istropolisu.

To, či má developer o vybudovanie takéhoto centra záujem, sme nezistili. Spoločnosť Immocap totiž na naše otázky nereagovala.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.