Domáce

Fico sa stretol v Teheráne so zatknutými slovenskými paraglajdistami

Fico a Slovaci zatknuti v Irane
Fico, Lajčák a Slováci zatknutí v Iráne Zdroj: Úrad vlády SR

Všetko smeruje k ich prepusteniu.

Slovenská delegácia na čele s premiérom Robertom Ficom a šéfom diplomacie Miroslavom Lajčákom rokuje v Teheráne o definitívnom uzavretí prepustenia zvyšných slovenských paraglajdistov, ktorých zadržali v máji v Iráne. 

Zdroj: Úrad vlády SR

Uviedla to dnes premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová s tým, že súčasťou tohto procesu je aj rokovanie s hlavným zástupcom iránskeho prezidenta a prvým viceprezidentom Eshákom Džahángírím.

O prepustení dvoch paraglajdistoch - Pavla Šeligu a Mareka Stolarčíka, ktorých odovzdali slovenskej strane na pôde slovenského veľvyslanectva v Teheráne, informovala v stredu iránska tlačová agentúra Mehr. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Začiatkom septembra Irán prepustil šesť z ôsmich Slovákov, ktorí prišli do tejto ázijskej krajiny ako turisti. Šeliga a Stolarčík však ostali v Iráne, kým sa nevyšetria všetky podozrenia, ktoré sa ich týkajú. 

Zdroj: Úrad vlády SR

Slovákov zadržali iránske úrady pre podozrenie zo špionáže. Stalo sa tak neďaleko stredoiránskeho mesta Isfahán, pri ktorom sa nachádzajú zariadenia na spracovanie a obohacovanie uránu. Dôvodom malo byť to, že do Iránu priniesli nedovolené zariadenie po kusoch a používali ho nelegálne. Z padákových klzákov mali robiť zábery zakázaných oblastí.

TEHERÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.