Vytýčili termíny pojednávania s Miroslavom Marčekom

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: TASR

K streľbe na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú sa priznal.

Súd vytýčil termíny hlavného pojednávania s Miroslavom Marčekom, jedným z obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Súd vyčlenil Marčeka na samostnatné konanie začiatkom februára po tom, čo sa pred súdom k vražde priznal. Teraz sú známe termíny pojednávacích dní.

Prvý bude utorok 17. marca so začiatkom o 9:00. Počas tohto dňa súd nevykoná dôkazy v súvislosti s trestným činom. Vykoná len dôkazy, na základe ktorých rozhodnú o treste.

„Súd rozhodol, že vyhlásenie obžalovaného prijal, a rozhodol, že dokazovanie súd nevykoná a vykoná dôkazy súvisiace s výrokom o treste, náhrade škody,“ vysvetlila predsedníčka senátu Ružena Sabová na pojednávaní 3. februára.

Súd dospel k záveru, že vo veci Marčeka je potrebné vykonať len znalecké dokazovanie z odboru psychológie a psychiatrie, listinné a vecné dôkazy, ktoré súvisia s prípadom. Sudkyňa už skôr uviedla, že toto dokazovanie si vyžiada najviac dva dni.

Druhý deň bude o mesiac neskôr, v stredu 15. apríla o 8:00. Potvrdila to hovorkyňa hovorkyňa špecializovaného trestného súdu Katarína Kudiaková. Očakáva sa, že v tento deň si Marček vypočuje rozsudok.

Senát bude mať v apríli na Marčekov prípad vyčlenenú maximálne hodinu. O 9:00 sa totiž začne ďalší deň na súde s trojicou Kočner, Zsuzsová, Szabó, ktorí vinu za vraždu odmietajú.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti