Jedna z najvyťaženejších ciest pri Bratislave sa stala obeťou výstavby obchvatu

Voľby 2020
Voľby 2020 Zdroj: TV Markíza

O tom, že autá tu dostávajú zabrať, svedčí aj mnoho odletených puklíc.

Jedna z najvyťaženejších ciest pri Bratislave je plná dier. Stala sa zrejme obeťou výstavby bratislavského obchvatu. Úsek starej Seneckej cesty už niekoľko týždňov pripomína tankodróm. Vodiči sa sťažujú, no kompetentní doteraz situáciu nijako nevyriešili. Stavebník diaľnice D4 mlčí, a minister dopravy hovorí, že treba čakať, kým sa obchvat dostavia.

Cesta 1. triedy pri Ivanke pri Dunaji. Hlavný ťah z Bratislavy smerom na Senec je deravý v oboch smeroch. Našu redakciu už kontaktovalo niekoľko nahnevaných vodičov.

Pod zničenú vozovku sa podľa všetkého podpísali ťažké mechanizmy, ktoré vozili a vozia materiál na stavbu bratislavského obchvatu. Cesta je deravá už vyše mesiaca, jej stav sa radikálne zhoršil počas zimy. Vodiči musia na tomto úseku spomaliť a počas špičiek sa tu tvoria kolóny.

O tom, že autá tu dostávajú zabrať svedčí aj mnoho odletených puklíc, ktoré sme našli ležať vedľa cesty. Niektorí vodiči sú zo situácie už takí zúfalí, že na facebooku sa snažia zorganizovať brigádu, aby diery zaplátali svojpomocne.

Slovenská správa ciest, ktorá cesty 1. triedy spravuje, o katastrofálnom stave vie. Tvrdí, že staviteľa D4 na problém už viackrát upozorňovali.

Cestári požiadali príslušný správny orgán o riešenie situácie prostredníctvom investora resp. zhotoviteľa stavby.

TV Markíza kontaktovala aj španielske konzorcium, s otázkami, či si je vedomé v akom stave je cesta a či plánuje jej opravu. Na odpovede sme čakali od pondelka (10. 2.) , no dodnes sme reakciu nedostali.

Správa ciest dodáva, že podľa zmluvy musí stavebník obchvatu dať cestu do poriadku po skončení projektu, Opýtali sme sa aj ministra dopravy, ako sa pozerá na túto situáciu a či bude žiadať nápravu, no hovorí, že v súčasnosti by oprava cesty bola zbytočná.

Podľa šéfa rezortu dopravy Árpáda Érséka majú v zmluve, že cesty musia opraviť. „Ale ešte tam chodia nákladné autá, tak je predčasné to opraviť. No potom to budú musieť opraviť," vysvetlil minister.

Diaľnica D4 však nemá byť hotová najbližšie týždne ani mesiace, aktuálne sa hovorí o roku 2021 a dovtedy sa budú jamy na ceste iba zväčšovať a a rovnako tak zrejme aj nervozita vodičov. Ako sa situácia vyvinie, budeme naďalej sledovať.

Tému dlhodobo sleduje reportér René Medzihradský.


BERNOLÁKOVO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bernolákovo

Dôležité udalosti