Vodiči pozor, na týždeň zatvoria dôležité úseky v Bratislave

Obmedzenia budú vyznačené prenosnými značkami.

Polícia upozorňuje vodičov, že od nedele (16. 2.) od 20.00 h až do pondelka (24. 2.) d 04.00 h bude úplne uzavretá výjazdová vetva z Bajkalskej ulice na Prístavný most na diaľnica D1. V uvedenom úseku bude prebiehať rekonštrukcia pre potreby výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. 

Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková obchádzková trasa smerom od Slovnaftu na diaľnicu D1 v smere Brno - Viedeň, bude vedená po Gagarinovej ulici (cesta I/63).

Obchádzka pre vodičov idúcich z Bajkalskej ulice na D1 smer Brno - Viedeň bude prenosným dopravným značením vedená po Gagarinovej ulici (cesta I/63), prípadne cez Prievozskú ulicu na most Apollo a Einsteinovu (cesta I/2).

A obchádzková trasa z centra mesta na Bajkalskú ulicu a diaľnicu D1 smer Brno/ Viedeň bude prenosným dopravným značením vedená po Gagarinovej ulici ceste (I/61) a následne na diaľnicu D1 smer Brno/Viedeň.

Zdroj: KR PZ Bratislava

"Uzavretie je naplánované počas jarných prázdnin, aby sa minimalizoval dosah na dopravu. Z dôvodu dopravnej kapacity na Košickej a Plynárenskej ulici odporúčame ako obchádzku počas uzávery náhradnú trasu z Bajkalskej po Gagarinovej v smere Podunajské Biskupice a následne nájazd na diaľnicu D1 v smere Prístavný most," uviedlo na sociálnej sieti hlavné mesto. Linky MHD 96, 98 a 196 budú pre uzáveru premávať po obchádzkovej trase cez Most Apollo.

Bratislavský obchvat buduje združenie firiem na čele so španielskou spoločnosťou Cintra. Koncesionárom projektu bratislavského obchvatu je spoločnosť Zero Bypass Limited a hlavný zhotoviteľ stavby je spoločnosť D4R7 Construction. Cesta sa stavia ako projekt verejno-súkromného partnerstva (PPP projekt).

Koncesionár ju má postaviť a bude ju 30 rokov prevádzkovať, za čo mu bude štát platiť počas 30 rokov splátky. Projekt zahŕňa stavbu 27 kilometrov dlhého diaľničného úseku D4 medzi Jarovcami a Račou a približne 32 kilometrov dlhého úseku rýchlostnej cesty R7 medzi Prievozom a Holicami.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.