Domáce

Pripravte sa na zmenu v počasí. Príde už zajtra

Mračná
Mračná Zdroj: shuterstock.com

A potrvá niekoľko dní.

Družica

Dnes ešte ovplyvňoval situáciu na Slovensku slabnúci výbežok tlakovej výše, ktorý k nám zasahoval od západu. Zajtra sa však počasie zmení a zoberie ho do rúk tlaková níž, ktorá k nám bude zasahovať z alpskej oblasti.

Zrážky

Už v noci sa bude obloha od juhozápadu mračiť a pridajú sa aj zrážky, ktoré budú vo forme slabého dažďa alebo prehánok. Na Slovensku ich čakajte zajtra najviac v južných okresoch, na severe sa vyskytnú iba ojedinele.

Teploty

Rátať treba aj s ochladením, aj keď teploty klesnú iba o pár stupňov. Naše územie sa bude zajtra nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov a na severe bude o niečo chladnejšie.


Vietor

Dnes fúkal mierny vietor zväčša od západu až severozápadu, a zajtra bude fúkať iba slabo, čo je rýchlosť okolo 10 kilometrov za hodinu a jeho smer bude premenlivý.

Noc

Noc bude spočiatku jasná až polojasná, no od juhozápadu začne postupne pribúdať oblačnosť a s ňou aj slabé prehánky, ktoré očakávame až nadránom. Teplota do rána poklesne na 16 až 12 stupňov, na severe sa ochladí do 7 stupňov. Vietor bude cez noc fúkať iba slabo.

Predpoveď na zajtra

Na západe Slovenska bude prevládať veľká oblačnosť s občasným dažďom, alebo prehánkami. Teplota tu vystúpi na 20 až 24 stupňov.

Na strednom Slovensku bude najmä v južných okresoch zväčša veľká oblačnosť miestami s občasným dažďom alebo prehánkami. Na severe sa zrážky vyskytnú iba ojedinele. Na severe sa bude teplota pohybovať od 18 do 21 stupňov, na juhu vystúpi do 24 stupňov.

Podobne bude aj na východe Slovenska. To znamená, že oblačnosti aj zrážok bude viac v južných okresoch ako na severe, kde má pršať iba výnimočne. Teplota vystúpi na 18 až 24 stupňov.

Hory

Aj na horách sa počasie postupne zmení. Spočiatku bude oblačno, neskôr až zamračené s občasným dažďom alebo prehánkami. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba 11 stupňov.

Bio

Bio-predpoveď je zajtra na trojke, a to je mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V stredu bude pokračovať oblačné počasie s prehánkami alebo občasným dažďom. Vo štvrtok bude premenlivá oblačnosť takisto s dažďom, prehánkami alebo aj ojedinelými búrkami. Teplota vystúpi na 17 až 23 stupňov.

V piatok bude obloha nad Slovenskom zväčša polooblačná, a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele. Oteplí sa na 18 až 25 stupňov.

No a v sobotu bude ešte o dva stupne teplejšie a počasie sa nezmení, teda má byť polooblačno s lokálnymi prehánkami alebo občasným dažďom.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.