Objavila sa nová verzia v prípade smrti Violy (†34), ktorú našli za Euroveou

Zapálená fľaša s horľavinou v Smižanoch.
Zdroj: facebook/Viola Macáková

Polícia doteraz nič nepovedala o možnom okruhu podozrivých.

Lektorka angličtiny Viola Macáková mala podľa portálu aktuality.sk premočenú veľkú časť oblečenia aj čižmy a je teda možné, že sa pred smrťou z neznámych dôvodov ocitla v Dunaji a voda jej zrejme dosahovala do výšky pása.

Keď sa redaktor Aktualít pýtal polície, či pracuje aj s možnosťou nehody alebo pokusu o samovraždu, priamu odpoveď nedostal.

„Vo vami uvedenom prípade je vedené trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Z dôvodu, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ reagovala pre portál bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Možnosť, že Viola spáchala samovraždu skokom zo žeriavu, ktorý sa nachádzal v blízkosti, kde objavili jej telo, teda polícia nevylúčila.

Polícia doteraz nič nepovedala ani o možnom okruhu podozrivých, ale vraj pracuje aj s verziou, že lektorka mohla zomrieť bez cudzieho zavinenia. V období pred tragédiou sa snažila skontaktovať s viacerými známymi z minulosti, ktorým sa ospravedlňovala za rôzne veci.

Violu našli podchladenú v novembri v bratislavskom Zimnom prístave. Keď ju objavili, mala roztrhané silonky na kolenách, sukňu, sveter a vestu. Chýbal kabát, kabelka aj doklady. Mala zlomený stavec a modriny na členkoch.

Pozrite si aj reportáž Zuzany Ferenčákovej, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti