Z mostov pri Ružomberku padajú autá, zvodidlá sú vraj príliš drahé

Na mostoch v obci nie sú zvodidlá povinné.

Ružomberčania žiadajú, aby správca ciest už konečne urobil niečo s mostom, z ktorého padajú autá pričasto.

Za ostatné dva mesiace to boli už tri a evidujú ich aj z minulých zím. Pred troma týždňami mal ukrajinský vodič poľskej dodávky neuveriteľné šťastie. Spadol z mosta do Váhu, no z nehody vyviazol s ľahkými zraneniami.

Strážni anjeli asi stáli aj pri matke s dvoma deťmi, keď prežili skoro 10-metrový pád na strechu auta.

"Záchranári na mieste ošetrili a do nemocnice v Ružomberku previezli tri osoby. Ženu, ktorá utrpela úraz hlavy a bola pri vedomí a dve malé deti, ktoré našťastie neutrpeli vážne poranenia," uviedla Alena Krčová z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

Mosty, na ktorých sa nehody stali sú bez zvodidiel popri ceste. Sú na nich len zábradlia. Keďže sa mosty nachádzajú v obci, je na nich povolené rýchlosť do 60km/h. Podľa normy tak na nich zvodidlá nemusia byť.

"By bolo asi dobré, keby správca komunikácie zvážil, či toto zariadenie, ktoré tam je, je dostatočné," povedal generályn riaditeľ Výskumného ústavu dopravného Ľubomír Palčák.

Hovorkyňa Slovenskej správy ciest však hovorí, že montáž zvodidiel je pridrahá. Museli by vraj vymeniť celé mostné zvršky. RUŽOMBEROK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ružomberok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.