Časti ľudského tela, ktoré sú nám viac-menej nanič

Chply pod pazuchou - má ich aj Rafael Nadal - 1
Zdroj: SITA

Vedeli by ste žiť bez obočia?

Aj vy ste sa už niekedy zamysleli nad tým, na čo sú nám niektoré časti tela? Napríklad také zuby "múdrosti" a chlpy pod pazuchami nám prinášajú viac starosti ako úžitku. Český portál extra.cz zverejnil časti ľudského tela, ktoré vyzerajú, že sú nám nanič. Majú nejakú funkciu?

1. Obočie

Dámy ním vedia skutočne zaujať, a to v pozitívnom aj negatívnom zmysle slova. Kedysi bolo moderné mať čo najtenšie obočie, dnes je to naopak. Čím hrubšie, tým lepšie. K čomu nám však naozaj slúži pásik chlpov na očami? Obočie dokáže bez slov skvele vyjadriť naše emócie.

2. Mužské bradavky

Bradavky u mužského pohlavia sú diskutabilnou položkou. Kým niektorí ich majú citlivé a využívajú ich ako podnet k vzrušeniu, iným sú viac menej nanič. Páni, podľa českého portálu, majú bradavky preto, lebo každé embryo sa začne v maternici vyvíjať ako ženské.

3. Slepé črevo

Vedci sa vraj dlhé roky domnievali, že slepé črevo je pre človeka zbytočné a nebezpečné. No teraz prišli na to, že je to zásobáreň nám prospešných baktérii.

4. Chlpy pod pazuchami

Zbavujú sa ich ženy aj muži. Aj keď je to pre väčšinu populácie tabu, stále sa nájdu ženy, ktoré si nechávajú zarásť podpazušie. Zrejme sa chcú búriť proti trendom, lebo zdraviu prospešný dôvod na to nie je.

5. Zuby múdrosti

Ak máte skúsenosti so zubami múdrosti, určite sa zhodnete, že by vám radšej vyrásť nemali. Nielenže to dlho trvá a poriadne bolí, skôr či neskôr, sa ich budete musieť zbaviť. V ústach sú vám nanič. Pripravte sa však na to, že pri trhaní osmičky sa vám zíde aj kratšia dovolenka. Trhanie je veľmi bolestivé a hojenie trvá aj týždeň.

BRATISLAVA/extra.cz, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.