Tvrdá reakcia na Černákov otvorený list. Toto mu odkazujú Šufliarsky, Lučanský i Zurian

Premiér Peter Pellegrini dodnes na Mikuláša Černáka nereagoval.

Bývalý prvý námestník Generálneho prokurátora SR Peter Šufliarsky má pochybnosti, že na doživotie odsúdený Mikuláš Černák je autorom otvoreného listu premiérovi.

Väzeň ho prostredníctvom splnomocnenej osoby zverejnil v nedeľu na sociálnej sieti a spomína v ňom aj prokurátora GP.

Černáka sa dotkol výrok Petra Pellegriniho na jeho adresu. Premiér hovoril v relácii verejnoprávnej televízie o videu, v ktorom sa niekdajší popradský boss Milan Reichel s Michalom Šuligom rozprávajú o pozemkovej kauze exprezidenta Andreja Kisku.

Pochybuje o autenticite listu

„Vzhľadom na podmienky výkonu trestu je otázne, či autorom listu, ktorý uvádzate, je odsúdený Mikuláš Černák. K osobe masového vraha – bossa slovenského podsvetia som sa opakovane vyjadril pre médiá, zvlášť na brífingu dňa 3.11.2016," napísal TV Markíza Šufliarsky v reakcii na Černákovov list.

Ďalej uvádza, že je zarážajúce, že niektoré médiá ho glorifikujú a dávajú jeho vyjadreniam spoločenskú vážnosť. "Odsúdenie Mikuláša Černáka je výsledkom práce tých policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorí mali odvahu postaviť sa organizovanému zločinu a zákonne bojovať proti jeho predstaviteľom,“ dodáva.

Zdroj: TV Markíza

Peter Šufliarsky bol súčasťou špeciálneho vyšetrovacieho tímu, ktorý rozkrýval a objasňoval vraždy Mikuláša Černáka a jeho gangu. Dnes už radový prokurátor odišiel z vysokej funkcie po tom, čo sa prevalilo, že si písal s Marianom Kočnerom.

Černák sa obul aj do šéfa NAKA a policajného prezidenta

V poslednej časti otvoreného listu premiérovi však spomína okrem Petra Šufliarskeho aj  súčasného šéfa NAKA Branislava Zuriana a policajného prezidenta Milana Lučanského.

Odsúdený v liste napísal: "Na záver Vám môžem zodpovedne povedať, že Milan Reichel nebol len náhodný pozorovateľ pri odrezávaní hlavy v tej miestnosti v jeho hoteli (vražda Gustáva Slivenskeho v roku 1997, pozn. red.) a keby mu nebol v čase vyšetrovania tohto skutku pomohol vyviniť sa z tejto a ďalších vrážd jeho kamarát, ktorý s ním chodieval cvičiť do jeho posilňovne v hoteli – Branislav Zurian s pomocou Lučanského a šufliarskeho, dnes by sedel vedľa mňa v cele a nevyrábal by trápne videá.“

O reakciu smer požiadali oboch citovaných mužov. Sprostredkoval nám ju hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

"Ak osoba disponuje dôkazmi o trestnej činnosti, môže ako každý občan podať trestné oznámenie," vysvetlil.

Premiér Peter Pellegrini dodnes na otvorený list nereagoval.BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti