Odišli zo SaS, teraz im hrozí vyhodenie z DS. Hlasovali totiž so Smerom a SNS

Vďaka ich hlasom mohol Danko otvoriť mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Predseda Demokratickej strany Michal Kravčík vyzval Jozefa Rajtára, Natáliu Blahovú a Ľubomíra Galka, aby odišli z kandidátky.

Dôvodom je, že vďaka nim sa prezentoval dostatočný počet poslancov a predseda Andrej Danko mohol otvoriť mimoriadne zvolanú schôdzu parlamentu. Okrem nich návrh podporili poslanci Smer-SD, SNS a ĽSNS, ale aj Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková a Vladimír Sloboda.

Kravčík hovorí, že poslanci sa rozhodli podieľať na volebnej korupcii. "Moju dôveru definitívne stratili a žiadam ich o odchod z volebnej kandidátky Demokratickej strany," napísal na sociálnej sieti.

Členovia DEMOKRATICKEJ STRANY, poslanci NRSR na čele s Galkom sa rozhodli podieľať na volebnej korupcii. Moju dôveru...

Uverejnil používateľ Michal Kravcik Utorok 18. februára 2020

Zdroj: Facebook/Michal Kravčík

Podpora schôdze od nezaradených poslancov okolo Ľubomíra Galka prekvapila aj Miroslava Beblavého. "Nikdy by mi to nenapadlo, viac k tomu neviem povedať, lebo nerozumiem ich dôvodom," podotkol s tým, že je to pre neho nepochopiteľné.

Podobne bývalých členov SaS vníma aj poslanec Martin Klus (SaS). "Evidentne im nezáleží na tom, aký bude osud 800 miliónov eur," poznamenal.

Reakcia dotknutých poslancov

Poslanci musia chodiť do práce až do skončenia ich mandátu, teda do parlamentných volieb. V reakcii na podporu otvorenia mimoriadnej schôdze pléna to vyhlásila poslankyňa Natália Blahová (nezaradená). Spolu s kolegami, ktorí sú súčasťou neparlamentnej Demokratickej strany, sa v rokovacej sále pléna prezentovali, čím podporili jej otvorenie.

 Podľa slov Ivana sa ich seniori pýtajú, kedy budú mať viac peňazí. "My sa máme tváriť, že sme neprítomní?" pýtal sa pred novinármi.

Galko tiež pripomenul, že v tejto súvislosti neexistovala žiadna dohoda celej opozície a o spoločnom postupe nerokovali. Na otázku, či podporia v hlasovaní návrhy zákonov, Galko neodpovedal. Podotkol len, že v stredu (19. 2.) predstavia svoje riešenia. V stredu ráno má mimoriadna schôdza pokračovať. "Prídeme na schôdzu bez ohľadu na to, či to bude jeden deň pred voľbami či jeden deň po voľbách," dodal Galko.

Kravčík už poslancov pre ich krok požiadal, aby odišli z kandidátky tejto strany. "Dohodli sme sa, že naše hlasovanie si obhájime na schôdzi," reagoval na Kravčíka Galko. Podľa neho je z tohto hľadiska všetko v poriadku.

V parlamente nakrúcali Martin Petro a Viktor Serebryakov.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Natália Blahová

Dôležité udalosti