Ak sa premení na lásku kamarátstvo s benefitmi, je iba jedno východisko

Ilustračná snímka.
Zdroj: oneinchpunch/shutterstock.com

Ak si city nepriznáte a budete pokračovať, môžete byť ešte nešťastnejší.

V dnešnej dobe sú alternatívne vzťahy čím ďalej tým častejšie. Kamarátstvo s benefitmi teda nie je zďaleka niečím novým. Čo ale robiť, keď sa z občasného sexu s cieľom intimity stane láska?

Sex bez záväzku sa na prvý pohľad môže zdať ako niečo zábavné, ​​pravdou ale je, že veľakrát vyústi v komplikovaný vzťah. Biologicky sú ženy totiž zastavené tak, že si k sexuálnym partnerom chtiac -nechtiac vytvoria puto.

Pri sexuálnom styku totiž ich tela produkuje oxytocín - hormón, vďaka ktorému sťahy svalstva urýchľujú prechod spermií do vajcovodov. Navyše, čím častejšie dochádza k fyzickému spojeniu, tak za zosilňuje aj napojenie dvoch ľudí. Ak sa to stalo aj vám, tak neúfajte, ste len človek a je to prirodzené. Ako z toho však vycúvať?

TIP: Pravda o „friends with benefits“ vzťahoch

Hneď na začiatku by ste si mali uvedomiť, či ste typ človeka, ktorý dokáže svoje emócie oddeliť od fyzického kontaktu. Ak to nedokážete, potom pre vás priateľstvo s benefitmi asi nie je pravý typ vzťahu.

A to ani v prípade, ak sa sexom bez záväzku chcete chrániť pred prípadným sklamaním z nefunkčného vzťahu. Týmto správaním povzbudzujete iba svoje sebazaprenie, nie sebavedomie.

S farbou musíte von

Ak ste si už vytvorili city pre kamaráta alebo kamarátku, nemá význam ich nepriznať, či predstierať. Je veľmi pravdepodobné, že časom ešte zosilnejú. Navyše, ak si ich nepriznáte a budete vo fyzickom kontakte pokračovať, môžete byť ešte viac nešťastnejší.


Východiskom z tohto začarovaného kruhu je povedať partnerovi, aké reálne city k nemu máte. Hoci sa vám to môže zdať desivé, verte, že v konečnom dôsledku sa vám uľaví. Musíte k tomu pristupovať tak, že ani vy ste nečakali, že nejaké city vzniknú, ale napriek tomu sa to stalo.

Nebudete tak vyvíjať žiadny zbytočný tlak ani pôsobiť kruto. Naopak, dáte svojej polovičke priestor na premýšľanie. Je totiž pravdepodobné, má k vám rovnaké city, ako vy k nemu. Ak nie, potom prijmite realitu a vo "vzťahu" nepokračujte. Uvidíte, že je oveľa ľahšie odísť od niekoho, kto nie je taký akého ho chcete, než od toho, kto ním je, píše portal novinky.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.