Takto funguje biznis s mŕtvymi na Slovensku. Zapletení sú do neho aj zdravotníci

husle_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

NAKA vzniesla obvinenie dvom osobám pre prečin prijímania úplatku.

Namiesto lekára oznámi úmrtie blízkeho pohrebná služba. Aj takéto praktiky sú súčasťou biznisu s nebohými. Do tohto verejného tajomstva sú zapletení zamestnanci nemocníc, ale aj pohrebných služieb. Muž, ktorého kukláči na juhu Slovenska zatkli, sa cíti nevinne, no otvorene porozprával, ako to v krajine funguje.

Róbert Molnár z Nových Zámkov sa venuje pohrebným službám. Minulý týždeň ho zatkli policajti z NAKA.

V tejto súvislosti policajti navštívili aj Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Nových Zámkoch. So sebou si na výsluch zobrali sanitára.

Tento muž občas dostal peniaze za svoje služby, potvrdil to aj Róbert Molnár. Podľa neho však išlo o nezištnú fyzickú pomoc.

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v tejto veci vzniesol obvinenie dvom osobám pre prečin prijímania úplatku, za ktorý hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Druhou osobou mala byť podľa nášho zdroja obhliadajúca lekárka.

To, že existuje biznis s nebohými, je verejným tajomstvom. Za vydarený tip sa podľa nášho zdroja údajne dostáva od 50 až do 100 eur.

Niektorí zamestnanci nemocníc vraj priamo pri smrteľnej posteli volajú pohrebným službám z mobilu pozostalých. Slúžiť to má ako krytie. Róbert Molnár takéto praktiky odmieta, no ukázal na svojho brata.

Spojili sme sa aj so znepriateleným bratom a zároveň spolumajiteľom rodinnej firmy. Oznámil nám, že je pracovne odcestovaný a na obvinenie brata voči jeho osobe bude reagovať až po porade s právnikom.


NOVÉ ZAMKY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti