Žena prišla o rodinu, smútok liečila jedlom. Nadváha ju ničila, no prišiel nečakaný zlom

Najpoctivejšia príprava na SuperStar! Dominik trénoval v karaoke bare
Zdroj: Shutterstock.com/Goran Bogicevic

Renattu tragédie poriadne zasiahli.

V priebehu pár rokov prišla Američanka Renatta Keith (37) z Alabamy o oboch rodičov aj brata. Ako prvú stratila matku, ktorá zomrela pred desiatimi rokmi po boji s drogovou závislosťou, čo bolo rodinným tajomstvom.

O pár rokov neskôr zomrel aj Renattin otec, vojak slúžiaci v Iraku. Krátko potom, ako sa z misie vrátil, mu doktori diagnostikovali Parkinsovu chorobu. Práve Renatta bola tá, čo našla otcovo bezvládne telo.

„Začala som veľa jesť, aby som sa vysporiadala so smútkom. Hneď o ďalší rok zomrel môj brat v noci po večierku plnom alkoholu. Zadusil sa zvratkami," opisuje Renatta pre portál Metro.

„Keď sme ho našli, bol už mŕtvy niekoľko dní. Znova som trúchlila a znova som sa snažila smútok potlačiť jedlom," hovorí Renatta, ktorá po tom všetkom vážila 130 kíl.

Nepríjemnosť v lietadle jej otvorila oči

Na svoje telo však dnes 37-ročná Američanka nezanevrela. To, že jej nadváha komplikuje život, si naplno uvedomila v lietadle. Keď si musela zapnúť bezpečnostný pás, zistila, že ju neobíde.

„Po tomto ponížení a zážitku som si uvedomila, že so svojou váhou musím niečo spraviť. Moje telo potrebovalo lepšiu starostlivosť," priblížila. Netrvalo dlho a nadváha spôsobila Renatte aj problémy s chrbticou, pre ktoré ju museli operovať.

Zdroj: Instagram.com / renatta_rising

Zotavovanie a bolesť ju utvrdili v tom, že musí schudnúť a zmeniť vzťah k vlastnému telu. S nezdravým jedlom a sladkými nápojmi skončila. Okrem toho začala pravidlene cvičiť a sledovať, koľko cukru prijíma.

Ako sama tvrdí, vidieť to všetko na papieri jej pomohlo a prestala túžiť po sladkých pochúťkach. Za dva roky sa Renatte podarilo schudnúť vyše 60 kilogramov a dnes sa cíti znovuzrodene.

Po turbulentnom období je tak zdravý životný štýl pre ňu prioritou. Svoju cestu dokumentuje aj na Instagrame, kde ju sleduje vyše 40-tisíc ľudí.

Zdroj: Instagram.com/renatta_rising

Kým v minulosti nedala dopustiť na litre nezdravých sladkých nápojov, dnes je to úplne inak. Jej profil je plný tipov na zdravé jedlá aj rád ohľadne cvičenia.

Renatta chce týmto spôsobom pomôcť tým, ktorí sa snažia prekonať smútok a získať kontrolu nad svojím duševným aj fyzickým zdravím.

HUNTSVILLE/rk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti