Video, ktoré trhá srdce: Šikanovaný chlapec žiadal od mamy povraz, aby sa mohol zabiť

Video vyvolalo veľký ohlas a rodine chcú pomôcť tisícky ľudí vrátane celebrít.

Matka z austrálskeho Brisbane, ktorá sa už nedokáže pozerať na trápenie svojho syna trpiaceho dwarfizmom, na sociálnej sieti zverejnila srdcervúce video ukazujúce, aké vážne následky môže mať šikanovanie.

Zábery, na ktorých malý Quaden (9) cestou zo školy prosí mamu o povraz alebo nôž, aby mohol ukončí svoj život, vyvolali po celom svete veľký ohlas. Tisíce ľudí chcú rodine pomôcť. Aby ťažko skúšanému chlapcovi spravili radosť, vyzbierali sa pre neho peniaze na výlet do Disneylandu. Cieľom bolo vyzbierať 10-tisíc dolárov, v piatok na poludnie už bol na účte  200-tisíc.


„Uvažovali ste niekedy nad tým, prečo sa deti chcú zabiť? Chcem, aby rodičia aj učitelia videli, aké následky môže mať šikanovanie. Povedzte to, prosím, svojim deťom, rodinám a priateľom," uviedla Yarraka Baylesová, matka šikanovaného chlapca.

Quaden sa podľa slov matky už niekoľkokrát pokúsil spáchať samovraždu. So šikanovaním sa stretáva v škole, na ihrisku aj v meste takmer každý deň.

Podporu chlapcovi a jeho rodine vyjadril aj austrálsky herec Hugh Jackman a množstvo ďalších osobností zo sveta športu aj Hollywoodu. Jackman odkázal chlapcovi, že je jeho priateľom a nie je v tom sám.

Zdroj: Twitter/RealHughJackman

BRISBANE/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti