Vo Vysokých Tatrách: zahynuli mladí Poliaci (†27 a †25). Tu sú nové veci o tragédii

V piatok sa vybrali na Kežmarský štít, v sobotu našli ich bezvládne telá

V piatok podvečer bola nahlásená horským záchranárom nezvestnosť dvoch poľských horolezcov, ktorí sa nevrátili z výstupu na Kežmarský štít. Rodinní príslušníci nevedeli upresniť, ktorú z horolezeckých ciest mali v pláne vyliezť.

Auto, s ktorým prišli, sa stále nachádzalo na parkovisku Biela voda.

Počas včerajšieho dňa a noci vo vyšších polohách snežilo a fúkal silný vietor, ktorý spôsoboval takmer nulovú viditeľnosť.

V skorých ranných hodinách pri zlepšených poveternostných podmienkach bola o súčinnosť požiadaná Letka Ministerstva vnútra, ktorej vrtuľník zobral na palubu horských záchranárov.

Zo vzduchu boli prepátrané steny a svahy Kežmarského štítu a okolité vrcholy. Pre silný nárazový vietor sa nedokázala posádka vrtuľníka priblížiť na poniektoré miesta.

Po viacnásobnom prelete sa vrátili do Starého Smokovca, kde zobrali viaceré skupiny záchranárov HZS a rozmiestnili ich vrtuľníkom zo všetkých strán Kežmarského štítu.

V popoludňajších hodinách boli nájdené dve telá 27 a 25-ročných poľských horolezcov bez známok života.

Podľa informácií TV Markíza mladí chalani boli na jednom lane a padali asi 200 metrov. V osudný deň bolo v Tatrách mimoriadne zlé počasie a nie je vylúčené, že ich strhol vietor. Jeden z nebohých Poliakov si výstupy nakrúcal na video a mal desaťtisíce fanúšikova a sledovateľov.

Pozrite si reportáž Jána Tribulu


POPRAD/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Horolezci

Dôležité udalosti