Na internete sa objavilo už tretie video proti Kiskovi

Kiska podal už vo veciach s videami trestné oznámenie.

Tretie diskreditačné video na Andreja Kisku je na svete. Rozposlal ho zatiaľ neznámy odosielateľ v nedeľu podvečer na adresy médií. Zverejnené bolo aj na YouTube, odkiaľ medzičasom zmizlo.

Zachytáva rozhovor medzi Andrejom Kiskom a bývalým obchodným partnerom Michalom Šuligom. Cez Šuligu v minulosti Kiska kúpil pozemky v obci Veľký Slavkov, o ktorých sa následne ukázalo, že pôvodných vlastníkov o ne obrali podvodníci.  


Všetky videá majú rovnaký základ. Snažia sa navodiť dojem, že Kiska vedel o tom, že pozemky boli kradnuté. Exprezident to popiera a podal trestné oznámenie.

Zatiaľ posledné video má cez štyri minúty a obsahuje aj titulky. V polovici videa sa nachádza strih, čo môže znamenať, že s nahrávkou ktosi manipuloval.

"Prišiel som o časť svojej politickej reputácie," hovorí na záver videa Kiska o kauze sporného pozemku.

Autor videí v úvodných titulkoch sľubuje, že bude v ich zverejňovaní pokračovať. "Pred voľbami aj po voľbách," píše anonym.

Kiskova reakcia

Andrej Kiska verí, že polícia už má páchateľa, nie je tak ťažké prísť na to, "kto je za videami". Napísal to na sociálnej sieti.

"V tom ďalšom postrihanom videu, čo vidia aj amatéri, je presne vidieť, kto sa ma snažil do čoho namočiť, a ako som to odmietol. Áno, moja blbosť je, že som sa s tým človekom vôbec stretol a rozprával," napísal Kiska.

Pokračoval, že ak mal Smer záujem ho zdiskreditovať, ako pred prezidentskými voľbami v roku 2014, touto sériu trápnych videií sa im to vraj znova nepodarilo. Dodal ešte "Fico padne a ja budem aj s mojimi kolegami zo strany ZA ĽUDÍ pri tom".

BRATISLAVA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti