Tatra banka postupne ruší obľúbený produkt Slovákov

Auto v dome, do ktorého nacúvala opitá žena.
Zdroj: Northfoto/shutterstock.com

Oslovili sme aj ďalšie dve banky s najväčším počtom klientov, či pripravujú podobný krok.

Vkladné knižky boli a sú obľúbený bankový produkt ľudí na Slovensku. Hlavne u konzervatívnych klientov, ktorí sa boja investovať na istý čas do rôznych fondov. Tretia najväčšia banka na Slovensku sa rozhodla ich postupne rušiť. Oslovili sme aj ďalšie dve banky s najväčším počtom klientov, či pripravujú podobný krok, resp. ako je to v týchto bankových domoch.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Banka na zrušenie vkladných knižiek vyzýva klientov listom, od jeho doručenia majú tri mesiace na to, aby tak urobili. Po uplynutí tejto výpovednej lehoty bude Tatra banka evidovať zostatok zrušenej vkladnej knižky až do skončenia premlčacej lehoty, teda do troch rokov. "Počas premlčacej lehoty má klient nárok na vyplatenie finančných prostriedkov zo zrušenej vkladnej knižky," dodal Fojtík.

Ak ste však dlhodobo v zahraničí alebo imobilný klient, alebo ste takúto vkladnú knižku zdedili, bude banka k podobným prípadom pristupovať individuálne po návšteve klienta alebo pozostalých na pobočke.

Staré nerušia, nové neotvávajú

Slovenská sporiteľňa, najväčšia slovenská banka, v súčasnosti ponúka dva druhy vkladných knižiek a aktuálne ich prípadné zrušenie neplánuje. "Aj v dnešnej dobe majú klienti potrebu sporiť prostredníctvom tradičného produktu, akým vkladná knižka je," konštatovala v odpovedi pre tvnoviny.sk hovorkyňa banky Marta Cesnaková.

Podľa jej slov sa klienti najčastejšie zaujímajú o to, kedže sa úroky na tradičných sporiacich a vkladových produktov blížia k nule. Banka im navrhuje investičné sporenie do fondov, ktoré je dostupné už od 20 eur mesačne. "Aby to bolo čo najjednoduchšie, ako prvá slovenská banka umožňujeme klientom začať takto investovať jednoducho bez návštevy pobočky cez aplikáciu," dodala Cesnaková.

Všeobecná úverová banka tiež neruší existujúce vkladné knižky klientov, ale od 15. júna 2019 si ľudia nemôžu v tejto banke zriaďovať nové. "Pre existujúcich klientov poskytujeme služby v rozsahu platných obchodných podmienok pre depozitné produkty," konštatoval PR manažérka Lucia Luptáková.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti