Toto je päť tajomstiev k dosiahnutiu dokonalého tela

Manželia Vrbovskí
Zdroj: RESTOCK images/shutterstock.com

Nič vás to nestojí, ale musíte sa vyzbrojiť jednou dôležitou vecou.

Každý človek má svoje túžby, ale nie vždy sa mu darí ich plniť. Možno sa aj vy okolo nich motáte dokola. Asi nám dáte za pravdu, že každá žena túži po dokonalej postave. Nie všetky ju dostali, ako sa hovorí, od Boha, a tak sa musia o ňu pričiniť.

Základom na jej získanie je strava a, samozrejme, aj cvičenie. Príjem nezdravej stravy nie je možné len tak oklamať práve cvičením. Existuje veľa osobných trénerov, typov posilňovacích strojov i reklám sľubujúcich, že jedným jednoduchým tréningom dokážete spáliť tisíce kalórií. Ak túžite po dokonalom tele, musíte do svojej životnej rovnice zahrnúť dve veci - správne stravovanie a fitnes rutinu.

TIP: Slovo „nie“ je pri chudnutí vždy dôležité

V minulosti sa pri chudnutí ľudia zvykli sústrediť iba na držanie diéty. Dnes je už známe, že aktívna fyzická činnosť a cvičenie prinášajú mnoho výhod. Pravidelný pohyb vám zlepší fyzické zdravie, spomalí proces starnutia či zvýši sebavedomie. V zásade jedno vedie k druhému - keď budete cvičiť, budete túžiť po výživnejšom jedle a keď sa budete lepšie stravovať, budete mať viac energie na cvičenie.

Podľa odborníčky na fitnes Samanthy Clayton dokonalé telo nie je v skutočnosti len o vzhľade. V istom zmysle by to malo určite znamenať aj „zdravé telo", ktoré je pripravené plniť úlohy, aby ste mohli žiť šťastný a plnohodnotný život.

Zdroj: Shutterstock.com

„Definícia dokonalosti sa líši od človeka k človeku, no zároveň sa vyvíja aj v čase. Neexistuje žiadny štandard pre dokonalé telo. Skôr by malo ísť o úsilie mať dostatok energie, vyzerať fit, vedieť podať ten najlepší výkon či akákoľvek kombinácia týchto troch vecí. Avšak prvoradým je stopercentný pozitívny prístup, aby ste na ceste za svojím dokonalým telom mohli uspieť," vysvetlila odborníčka, ktorá odhalila svojich päť tajomstiev pre dokonalé telo.

Aj telo má vlastné potreby

Dôležité je, aby ste poskytli telu to, čo reálne potrebuje. Cieľom vášho denného nutričného príjmu by malo byť dostať do tele „palivo", ktoré potrebujete na vykonávanie základných funkcií každodenného života. Telo tiež potrebuje živiny na to, aby sa zotavilo a doplnilo svoju „nádrž", najmä po náročnom tréningu.

Prečo nie dnes?

Aj vy ste určite stretli s najčastejšou výhovorkou - „Od zajtra začnem cvičiť". Prečo však nie už dnes? Strojcom vašej cesty nie je nik iný, len vy sami. Aj tie najmenšie zmeny môžu viesť k zásadným výsledkom, len niekde je potrebné začať. Ako sa u nás hovorí - Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra.

Vydržať, vydržať, vydržať

Vaším dlhodobým cieľom by malo byť, aby ste boli zdraví a cítili sa vždy fit. Motiváciou, aby ste sa dostali rýchlo do formy, môže byť napr. pripravovaná svadba alebo rodinná oslava. Avšak aby ste dosiahli dobré výsledky a boli schopní udržať si zdravé návyky, musíte byť vytrvalí a musíte sa tomu dlhodobo venovať. Výdrž je rozhodujúcim faktorom, pokiaľ ide o vytváranie si nových návykov s ohľadom na zdravý životný štýl.

Drahocenný čas

Uvedomte si, že váš čas je drahocenný, preto s ním neplytvajte a využívajte ho na maximum. Keď ste v posilňovni napr. bežiacom páse, nepozerajte televízor, ale sústreďte sa na beh a udržujte intenzitu na vysokej úrovni, najmä ak máte na cvičenie menej času. Obmieňajte svoju fitnes rutinu. Hlavným mottom by pre vás mohla byť jednoduchosť a praktickosť i každodenné dosiahnuteľné ciele.

Aj na zmenu je potrebná trpezlivosť

Trpezlivosť je to najlepšie, čo si viete darovať. Nato, aby sa mohlo vaše telo prispôsobiť novým návykom na ceste k zdravému životnému štýlu, potrebuje čas. Opakovanie a čas sú základnými potrebami na vytvorenie zdravých návykov, ktoré aj pretrvajú. Takéto zmeny sa nedajú nijako urýchliť, a preto to berte deň po dni.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti