Pri najväčšom zásahu finančnej správy zadržali 45 ľudí. Po piatich mesiacoch ich sudca pustil

Všetkých vyhostili. . Muži majú na niekoľko rokov zákaz vstupu na územie Slovenska.

Kompletné nelegálne zariadenie na výrobu cigariet, trinásť miliónov nelegálnych cigariet a tony tabaku. Tak vyzeral najväčší zásah finančnej správy v strednej Európe. S putami na rukách skončilo vtedy 45 mužov zahraničnej národnosti.

Trnavský sudca vlani v októbri rozhodol o ich väzobnom stíhaní. Po takmer piatich mesiacoch za mrežami sa vracajú tam, odkiaľ prišli.

Štyridsaťpäť cudzincov prepustil sudca trestným rozkazom na slobodu. Všetkých vyhostili. Autobusy ich prevážajú za hranice Slovenska.

"Pre nich je to svojím spôsobom víťazstvo, pretože trest vyhostenia, ktorý dostali, znamená pre nich lístok domov," povedala advokátka zadržaných mužov.

Prísnejší trest dostal hlavný organizátor čierneho biznisu s cigaretami. Je z Moldavska a na Slovensko nesmie vstúpiť pätnásť rokov. Kompletnú nelegálnu výrobu cigariet vo Veľkých Kostoľanoch riadil.

Advokátka už prepustených mužov z Moldavska tvrdí, že jej klienti boli podvedení a zneužití.

Z domovskej krajiny odchádzali na Slovensko údajne s tým, že sem idú legálne pracovať, keďže podpísali zmluvy v ruskom jazyku.

Keď cestovali autobusom, na oči im údajne nasadili nepriehľadné okuliare a zobrali im pasy.

Vraj nemali ani len tušenie, kam idú. Vystúpili až v priemyselnej hale vo Veľkých Kostoľanoch. Areál vraj opustiť nemohli. Za všetkým bola pravdepodobne organizovaná skupina, ktorá ich na Slovensko doviezla.

Tému spracoval Roman Ruttkay.


TRNAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trnava

Dôležité udalosti