Tragédia v Dobšinej: Už je známa pravdepodobná príčina požiaru, pri ktorom zahynuli tri deti

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Matka sa po tragédii psychicky zrútila.

Tragédia na východe Slovenska. Pri požiari chatrče v Dobšinej zomreli tri deti. Najmenší chlapec mal iba jeden rok.

Bolo krátko po deviatej ráno, keď chatrč v Dobšinej zostala bez dozoru dospelej osoby. Matka, ktorá v dome žije s troma chlapcami, podľa susedov odbehla len na pár minút. Aj to len kvôli tomu, aby sa o deti postarala. Údajne mala ísť po vodu.

Kým bola preč, dom začal horieť. Všimol si to sused, ktorý rúbal drevo. Plamene sa najskôr snažil uhasiť. Keď sa mu to nedarilo, vbehol s ďalšou ženou dnu a zbadali tam troch chlapcov.

„Ja som išiel dnu. Ešte malý bol v posteli a potom tá žena zobrala chlapca von," hovorí sused.

Aj on chcel z ohňa vyniesť nehybné telo, to sa mu ale nepodarilo. Krátko na to sa do horiaceho domu dostali aj hasiči. Tí ale len potvrdili to, čo si už susedia domysleli.

Zdravotníci robili čo mohli, no ani dieťa, ktoré sa podarilo dostať von, nezachránili. Požiar chatrče si vyžiadal tri životy detí vo veku jeden, dva a štyri roky.

Matka chlapcov sa psychicky zrútila ešte počas oživovania najmladšieho syna. Skončila v nemocnici.

Podobný prípad sa na východe Slovenska stal začiatkom januára. V horiacej chatrči zomreli tiež tri deti. Vo veku od jedného do troch rokov. Kým vtedy malo ísť o úmyselné podpálenie zo strany partnera pre údajnú neveru, v pondelok spôsobil požiar pravdepodobne ohrievač, stojaci vedľa postele.


DOBŠINÁ/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti