Facebook oznámil novú aktualizáciu. Obsahuje veľké množstvo noviniek

Facebook- ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock.com/dennizn

Zmeny sa dotknú aj Messengeru.

Facebook oznámil, že vydal novú aktualizáciu, ktorá by tentoraz mala byť väčšia a rozšírenejšia, ako tomu zvyčajne býva zvykom. Píše Pockent-lint.

Výrazná bude predovšetkým zmena vzhľadu, vďaka ktorej si budeme môcť zmeniť farbu pozadia z bielej na čiernu. Prístupné by to malo byť takisto pre Messenger.

Ďalšou novinkou je spôsob zobrazovania príspevkov na hlavnej stránke. Po novom sa vám vo väčšej miere budú zjavovať príspevky zo skupín, ktorými ste členmi. Tie tak budú mať prednosť pred spravodajskými informáciami.

Okrem týchto noviniek pribudnú aj nové funkcie pre špecifické komunity, medzi ne patrí chat pre milovníkov hier.

Kým ešte pred pár rokmi chcel Facebook spraviť z Messengeru najmä obchodnú aplikáciu, kde boli kľúčové takzvané chat boty (automatické správy), teraz sa skôr chce zamerať na ľudský aspekt.

Z platformy tak úplne zmizne sekcia Discover, ktorá obsahovala plejádu chat botov a prehľad firiem, ktoré oslovovali používateľov.

Facebook dal stopku aj hrám, doteraz pevným súčastiam Messengeru. Tie sa presunú do sekcie Facebook Gaming, a tak nebudú zaberať miesto v samotnej aplikácii.

Redizajn prinesie aj ďalšiu podstatnú zmenu, a to obmedzenie sekcií len na dve. Po novom tak nájdete v aplikácii len záložku Chats, v ktorej budú momentálne aktívne konverzácie, a People, kde sa zobrazí zoznam aktívnych priateľov spolu s ich dennými príbehmi.

Nový Facebook by mal byť k dispozícii najskôr pre mobily, hoci sa teraz začal objavovať aj niektorým používateľom na webe. Iná skupina zasa dostala upozornenie, že si môže zmeny otestovať.

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Messenger

Dôležité udalosti