Desaťmiliónová zakázka na ministerstve obrany. Preveruje ju ÚVO

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: FOTO TASR – Štefan Puškáš

Na zákazku upozornil Trend.sk.

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) preveruje takmer desaťmiliónovú zákazku Ministerstva obrany (MO) SR na poskytovanie technických služieb na Integrovanom bezpečnostnom systéme a jeho podsystémoch (IBS). Vyplýva to z oznámení vo vestníku ÚVO. Hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková pre TASR uviedla, že ide o bežnú kontrolu a MO SR poskytne plnú súčinnosť.
ÚVO odoslal ministerstvu oznámenie o začatí konania na preskúmanie zákazky na konci februára. Zároveň vydal predbežné opatrenie, ktorým súťaž pozastavil. Neplynú tak lehoty, ktoré verejnému obstarávateľovi stanovuje zákon o verejnom obstarávaní, ani tie, ktoré určil verejný obstarávateľ pri zadávaní súťaže.

Podľa ministerstva ide o bežnú kontrolu ÚVO v zmysle zákona o verejnom obstarávaní. "Ministerstvo obrany SR poskytne pri kontrole predmetnej zákazky Úradu pre verejné obstarávanie plnú súčinnosť," deklarovala hovorkyňa rezortu.

Predmetom zákazky sú technické služby na Integrovanom bezpečnom systéme a jeho podsystémoch. Služby by mali zahŕňať odborné prehliadky, skúšky, kontroly a revízie, ale aj pozáručný servis. Predpokladaná hodnota rámcovej dohody je vyše 9,65 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), platiť by mala štyri roky.

Na zákazku upozornil Trend.sk.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úvo

Dôležité udalosti