Záhadná smrť Violy z prístavu: Pár hodín pred tragédiou sa chcela vyspovedať

Záchranári prehľadávajú zostrelený vrak ukrajinského lietadla.
Zdroj: Facebook

Duchovného v hlavnom meste vyhľadala viackrát. Posledný kontakt mala so študentmi.

Záhadné okolnosti úmrtia Violy Macákovej rozplietajú policajti už štyri mesiace. Pred tragédiou sa lektorka angličtiny ospravedlňovala známym z minulosti. Televízia Markíza zistila, že sa dožadovala aj spovede a rozhrešenia. Rímskokatolíckeho kňaza mala dokonca vyhľadať viackrát.

Je to azda najzáhadnejší prípad úmrtia za posledné roky. Viola Macáková mala 34 rokov, keď ju našli podchladenú a bezvládnu v bratislavskom prístave. Nemala pri sebe doklady ani mobil a chýbal jej aj kabát.

Zranenia a okolnosti smrti

Zistili, že mala zlomený stavec a modriny na členkoch. Podľa portálu Aktuality.sk sa preukázalo, že veľkú časť oblečenia mala premočenú.

Je teda pravdepodobné, že pred smrťou sa z neznámych dôvodov dostala do Dunaja, hladina jej zrejme dosahovala do výšky pása. Mokré totiž mala mať aj topánky, ktoré našli vedľa nej.

Oblečenú mala sukňu, svetrík, vestu a silonky roztrhané v oblasti kolien. Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali, že experti našli na jej časti oblečenia cudziu DNA. Zatiaľ ale nevedia, koho je. Vylúčili všetkých, s ktorými prišla do styku.

Ospravedlnenia známym

V období pred tragédiou sa snažila skontaktovať s viacerými známymi z minulosti, ktorým sa ospravedlňovala za rôzne veci. Mnohí z nich nechápali, čo sa deje. Nevedeli si jej slová vysvetliť.

Zdroje z prostredia polície nám potvrdili, že volať mala bývalým priateľom. No ozvala sa aj kamarátke, ktorej pred mnohými rokmi pomáhala zachraňovať blízkeho. To sa jej ale nepodarilo.

Kamera na Šafárikovom námestí ju zachytila z nedele na pondelok 11. novembra 2019 okolo 1.00 h. Na záberoch bola sama.

Chcela ísť na spoveď

Podľa našich informácií pár hodín pred smrťou chcela ísť na spoveď. Duchovného v Bratislave mala navštíviť viackrát. Ten sa jej ale v čase, keď za ním prišla, venovať nemohol.

Zaujímavosťou je, že Viola patrila niekoľko rokov do náboženskej skupiny Otcov dom, ktorá je súčasťou Apoštolskej cirkvi. Rozhrešenie ale hľadala u rímskokatolíckeho kňaza. Toho už policajti vypočuli.

Zdroj: facebook/Viola Macáková

Zabitie či nešťastie

Dozorujúceho prokurátora sme sa pýtali, či pracujú aj s verziami, že mohlo ísť o nehodu alebo o pokus siahnuť si na život. Na otázku priamo neodpovedal. Jej smrť stále vyšetrujú ako zabitie, teda predpokladajú, že jej na druhý svet niekto pomohol.

"K zmene právnej kvalifikácie skutku zatiaľ neprišlo. K ďalším podrobnostiam, aj vzhľadom na špecifickosť prípadu a prebiehajúce vyšetrovania, sa bližšie vyjadrovať nebudem," napísal nám prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Matej Izakovič.

Posledný kontakt

Údajne poslední s ňou boli v kontakte jej študenti z jazykovej školy. Zaujímať ich mali výsledky testov z angličtiny. Neskôr mala už telefón vypnutý a policajti ho nenašli dodnes.

"Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo. Vo vyšetrovaní tohto prípadu aj naďalej pokračujeme, v danej veci sú vykonávané všetky nevyhnutné procesné úkony za účelom jej náležitého objasnenia," povedala TV Markíza Veronika Slamková z Krajskej polície v Bratislave.

Reportáž do Televíznych novín pripravila Zuzana Ferenčáková.BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zabitie

Dôležité udalosti