Ryanair a British Airways rušia letecké spojenia s Talianskom

Kouč Izraela Andreas Herzog pred kvalifikáciou ME 2020 proti Rakúsku.
Zdroj: TASR/AP

Všetku leteckú dopravu s Talianskom medzitým pozastavilo aj Španielsko.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair ruší do 8. apríla letecké spojenie s Talianskom. K rovnakému kroku pristúpili až do odvolania aj aerolínie British Airways.

Opatrenie oboch leteckých prepravcov súvisí s epidémiou nového typu koronavírusu v Taliansku, ktoré patrí k najviac postihnutým štátom, keď nákaze spôsobenej koronavírusom v tejto krajine podľahlo už 463 ľudí a ďalších 9172 osôb sa nakazilo.

Všetku leteckú dopravu s Talianskom medzitým pozastavilo aj Španielsko, oznámila v utorok vláda v Madride.

Epidémia nového koronavírusu si vo svete vyžiadala už viac než 4000 mŕtvych a vo vyše 100 krajinách sa infikovalo viac ako 110 000 osôb. Nový koronavírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, po prvý raz zaznamenali koncom vlaňajšieho decembra v priemyselnom veľkomeste Wu-chan, odkiaľ sa rozšíril ďalej do Číny a následne zvyšku sveta.

Slováci so zrušenými letmi do alebo z Talianska majú viaceré možnosti

Cestujúci, ktorých sa dotklo zrušenie letov z Talianska na Slovensko alebo spiatočne, majú viaceré možnosti. Zahŕňajú zmenu rezervácie, ale aj možnosť vrátenia peňazí. Na svojej webovej stránke o tom informuje dopravca Ryanair, ktorý prevádzkuje lety medzi talianskymi mestami a Bratislavou. Tie sú od pondelka (9. 3.) až do odvolania zakázané v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Dopravca upozornil, že tí, ktorých sa týka zrušenie letu, budú upovedomení prostredníctvom e-mailu alebo SMS správy. Zároveň dodal, že cestujúci budú mať možnosť požiadať o vrátenie peňazí či zmenu rezervácie prostredníctvom odkazu, ktorý by mal byť uvedený v e-maile.

Od pondelka sú zakázané všetky prílety a odlety do Talianska zo všetkých slovenských medzinárodných letísk. Vyhlásil to dosluhujúci premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po piatkovom (6. 3.) zasadnutí krízového štábu pre potvrdenú nákazu novým koronavírusom na Slovensku.

Bratislavské Letisko M. R. Štefánika na svojej webovej stránke informovalo, že nariadenie sa týka všetkých pravidelných príletov a odletov z Bratislavy do Ríma, Bologne, Milána a Alghera a spiatočne, a to až do odvolania. Nariadenie sa zároveň týka všetkých príletov a odletov z Talianska, teda platí aj pre obchodné a charterové lety.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti