Kočnera obvinili v kauze Technopol Servis, upozornil na ňu Ján Kuciak

Ilustračná foto.
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Obvinenie sa týka obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Neprávoplatne odsúdeného za falšovanie zmeniek Mariana Kočnera obvinila polícia v kauze Technopol Servis.

Na informáciu upozornil portál Aktuality.sk, potvrdil to aj hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Marian Kočner i Jozef Dučák sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Ján Kuciak otvoril prípad týkajúci sa ľudí prepojených na väzobne stíhaného podnikateľa.

Dučák bol aj svedkom v kauze vraždy novinára, ako aj svedkom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. V kauze čelí obvineniu aj jeden z Kočnerových advokátov Andrej Šabík. Z ukradnutia akcií spoločnosti je obvinená Denisa P., ktorá mala o Technopole s Marianom Kočnerom komunikovať cez aplikáciu Threema.

V šifrovanej komunikácii, ktorú sa polícii podarilo prelomiť, sa Kočner a obvinený podnikateľ a Norbert Bödör majú baviť aj o vyšetrovateľovi, ktorý nebude dlhšie v práci, aby sa vyšetrovanie pribrzdilo, respektíve natiahlo. Práve tu má byť reč o doterajšom šéfovi tímu Technopol.

V kauze Technopol, v ktorej skupina ľudí okolo Mariana Kočnera pripravila pôvodných vlastníkov o známy bratislavský vežiak, je obvinených viacero osôb aj jedna firma.

Figuruje medzi nimi aj advokát Andrej Šabík, ktorého polícia podozrieva, že z väzby vynášal Kočnerove motáky. Nechýba ani Jozef Dučák, ktorý vystupuje ako svedok v kauze televíznych zmeniek.

Skupina ľudí spájaná cez Kočnera mala ovládnuť Technopol cez ukradnuté akcie a fingované valné zhromaždenie. Mali takto získať majetok v hodnote asi 20 miliónov eur.

Pri konfrontácii s kauzou Technopol uviedol Kočner v minulosti, že sa jedná o "schizoidné" výmysly, a svoj podiel na ovládnutí firmy popieral. Z komunikácie cez Threemu vyplýva, že mal Kočner celú akciu zorganizovať. Ako organizátor je aj v kauze obvinený.

Kauzu pôvodne vyšetroval Štefan Jombík, rovnako ako ďalšie Kočnerove kauzy. Prípad mu však museli odňať, nakoľko tiež čelil disciplinárnemu konaniu.

Napokon aj s kolegom Jaroslavom Barochovským odišli do civilu. Obaja policajti viacero podozrení voči Kočnerovi prehliadali.

Pozrite si archívnu reportáž Michala Hečka, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Technopol

Dôležité udalosti