Taxíky nemôžu jazdiť, za neplatnú STK nezaplatíte pokutu

Zatvorené sú aj autoškoly.

Rezort dopravy pre obmedzenie šírenia koronavírusu sa rozhodol na najbližšie dva týždne zatvoriť niekoľko stovák prevádzok. Obmedzenie začalo platiť v pondelok (16. 3.) od 06.00 h, týka sa aj taxislužieb.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zákaz jazdenia taxíkov vyhlásil Peter Pellegrini. Ľudia si ich budú môcť zavolať iba na dovoz potravín.

Fungovať však budú môcť fungovať autoservisy, pneuservisy, ale i odťahové služby.

Skrátené sú aj úradné hodiny okresných úradov a vstup do ich priestorov je povolený len s rúškom. Upravené úradné hodiny platia aj v podateľni ministerstva dopravy.

V súvislosti s mimoriadnou situáciou na Slovensku budú stránkové hodiny v dňoch 16. do 27. marca pre verejnosť obmedzené od 09.00 do 12.00 h.

Za neplatnú STK nebude pokuta

Policajti nebudú až do odvolania dávať pokuty, ak vás skončila STK a ani vám nezoberú technický preukaz. Ako informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová týka sa to hlavne majiteľov áut, ktorým skončila platnosť emisnej a technickej kontroly vo štvrtok 12. marca.

"To však neznamená, že vodiči nemusia dodržiavať dopravné predpisy, plne sa venovať vedeniu vozidla. O to viac by mali dbať na svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky," podotkla Bárdyová. Pokyn vydal podľa jej slov prezident PZ Milan Lučanský.

Na Slovensku platia aj tieto opatrenia.

Zdroj: TVNOVINY.sk

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taxík

Dôležité udalosti