Vyplácanie dávok: Niektorí prišli bez rúšok a tlačili sa, inde pokojne stáli v dlhom rade

Vyplácanie dávok v obci Jarovnice
Zdroj: Martin Jedinák

Na poriadok dohliada mestská polícia i občianske hliadky.

Prvýkrát od vyhlásenia mimoriadnej situácie na Slovensku v súvislosti s koronavírusom v stredu vyplácali úrady sociálne dávky. Kým v obciach Svinia a Jarovnice bola situácia pokojná, na košickom sídlisku Luník IX sa ľudia tlačili.

Podľa reportéra Martina Jedináka, ktorý nakrúcal v spomínaných obciach, obyvatelia boli disciplinovaní, dodržiavali metrovú vzdialenosť a pokojne stáli v rade. Všetci mali rúško a prevzatie dávok museli podpísať vlastným perom. Na plynulosť vyplácania dozerali obecní strážcovia poriadku.

Zdroj: TASR

Tlačenicu pred miestnosťou na košickom sídlisku, kde mali vyplácať dávky, zažil reportér Jozef Demeter. Rómovia sa napriek výzve mestskej polície na seba tlačili a nevytvorili rad s väčšími odstupmi medzi sebou.

Do miestnosti pošty mali vstupovať iba obyvatelia s ochranným rúškom ako opatrenie voči šíreniu nového koronavírusu. Niektorí rodičia prišli na vyplatenie dávok s deťmi na rukách a nemali vôbec rúško, tých poslali kompetentní preč. Na poriadok dohliadala mestská polícia, pomáhali aj občianske hliadky.


Situácia bola pokojná aj v Krásnohorskom Podhradí, kde nakrúcal Marián Ujházy. Na poriadok tam dohliadala štátna polícia s členmi obecnej poriadkovej služby.

Všetci poberatelia mali rúška, niektorí dokonca aj rukavice. Do miestnosti vstupovali po jednom.

Situácia v Krásnohorskom Podhradí.


KOŠICE/TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sociálne dávky

Dôležité udalosti