Mnohí Slováci pracujú z domu, no s deťmi to nie je jednoduché. Na prácu z postele zabudnite!

Ilustračná snímka- home office
Ilustračná snímka- home office Zdroj: TV Markíza

Koncentrácia aj motivácia klesá, keď rodič sedí na viacerých stoličkách súčasne.

Úradujú z obývačky. Mnohí Slováci v týchto týždňoch pracujú z domu. Za iných okolností výhoda sa môže zmeniť aj na bremeno. Koncentrovať sa na prácu sťažuje najmä to, že školy a škôlky sú zatvorené, a tak ľudia pracujú z domu aj s deťmi.

Riešiť pracovné telefonáty v pyžame z obľúbeného kresla by chcel z času na čas každý. Práca z domu však musí mať pravidlá. Tie firmy vypracovali spolu so psychológmi. Je podľa nich dôležité nastaviť si rutinu. Tak napríklad, na prácu z postele úplne zabudnite.

Prestávky majú byť sväté. Na pracovisku, aj doma. Aj presluhovať cez osem hodín človeku škodí. Rovnako, ako odkladať si prácu po večernom filme. Podvedome ju totiž máte stále na mysli.


Je tu však jedno ale. Pre zatvorené školy a škôlky ľudia z domu pracujú a zároveň majú na starosti deti. Jana je mama dvoch detí a vraví, že to nie je jednoduché.

Koncentrácia aj motivácia klesá, keď rodič sedí na viacerých stoličkách súčasne. Zamestnávatelia vraj na to majú prihliadať.

V čase vynútenej karantény by malo pomôcť vymedzenie si hraníc, ktoré musia ostatní rešpektovať. Napríklad tak, že si určíte čas, keď sa venujete rodine a keď práci.

Dni, keď sú rodičia s deťmi zatvorení doma, môžu byť aj kvalitnou školou riadenia a zároveň krízového manažmentu v rodine.

BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravie

Dôležité udalosti