Jankovská vraj chcela, aby sa Maruniaková stretla s Kočnerom, vyplýva z listu

Policajti vo vyľudnenej Galérii Viktora Emmanuela II. v Miláne.
Zdroj: TV Markíza

Sudkyňa, ktorá odklepla Marianovi Kočnerovi zmenku, chce s policajtmi spolupracovať.

Bývalé sudkyne Zuzana Maruniaková a Miriam Repáková zostávajú na slobode! Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu.

Prišlo však prekvapenie. Sudkyňa, ktorá odklepla Marianovi Kočnerovi zmenku, chce s policajtmi spolupracovať. Televízia Markíza získala detailné informácie z listu, ktorý Maruaniaková poslala senátu a vyšetrovateľom.

Zuzana Maruniaková prišla do budovy Najvyššieho súdu 40 minút pred zasadnutím. Sprevádzal ju brat. Prišla aj Miriam Repáková. Hoci v jej prípade prokurátorka na väzbe už netrvala. Po niekoľkých minútach z budovy odišla.

Repáková rozhodovala v prípade Technopolu a vyhovela Marianovi Kočnerovi. Je obvinená zo zneužívania právomocí. Ku skutku sa priznala a chce spolupracovať. Konala vraj pod nátlakom.

Zuzana Maruniaková vyšla z Najvyššieho súdu tiež bez pút. Zostáva na slobode. Je obvinená z prijímania úplatku a zneužívania právomocí pre kauzu zmenky. V procese ju mala riadiť Monika Jankovská. Talára sa vzdala a chce vypovedať.

V liste popisuje vzťah s Monikou Jankovskou. K nej na ministerstvo sa dostala cez jej sestru Andreu Haitovú, ktorá je tiež obvinená.


Píše aj o tom, čo sa dialo v kauze zmenky. Monika Jankovská jej údajne chcela sprostredkovať stretnutie s Marianom Kočnerom, čo vraj ona odmietla. Jankovská podľa nej trvala na tom, nech rozhodne v prospech podnikateľa hneď na prvom pojednávaní. Ďalej píše, ako na ňu tlačila a povedala, nech si dáva pozor. Mala obavy o život a myslela si, že ju niekto sleduje.

Maruniaková v liste odmieta, že by jej kolegyňa Denisa Cviková napísala rozsudok. Priznáva, že sa s ňou radila, spracovala ho však sama. No a v závere popiera, že by za rozhodnutie dostala peniaze alebo iné dary. Je ochotná spolupracovať.

Na súd mal prísť aj podnikateľ Ladislav Mojžiš. Robil spojku medzi Marianom Kočnerom a Vladimírom Sklenkom. Má však podlomené zdravie, zostáva na slobode.

Už zajtra bude senát najvyššieho súdu rozhodovať o Monike Jankovskej a ďalších sudcoch. Všetko sa to bude diať za zatvorenými dverami.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti