Monika Jankovská na slobodu nepôjde. Najvyšší súd dokonca rozšíril dôvody väzby

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/Monika Jankovská

Zadržala ju skupina Hmla, ktorá vyšetruje sudcov z Kočnerovej Threemy.

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská ostáva za mrežami.

Rozhodol o tom na neverejnom zasadnutí senát Najvyššieho súdu, ktorý posudzoval jej sťažnosť voči zobratiu do väzby. Dokonca rozšíril aj dôvody väzby o preventívnu (pokračovaciu) väzbu.

Vo väzbe ostávajú aj Denisa Cviková, Eugen Palášthy, Richard Molnár a Miroslav Mojto. Spolu s Jankovskou sú obvinení z korupčných trestných činov v spojitosti s Kočnerom.

Jankovskú zadržala 11. marca skupina Hmla, ktorá vyšetruje sudcov z Threemy Mariana Kočnera.

NAKA obvinila minulý týždeň v rámci akcie Búrka 18 osôb, z toho 13 sudcov, z trestných činov podplácania, prijímania úplatku a zasahovania do nezávislosti súdu. Medzi obvinenými je aj Marian Kočner.

Skutky, ktorých sa korupčná trestná činnosť mala týkať zahŕňajú aj ovplyvňovanie sudkyne Zuzany Maruniakovej v kauze zmeniek TV Markíza. Tá prisúdila jednu zo zmeniek Kočnerovi bez toho, aby skúmala ich pravosť. Za ich falšovanie je Marian Kočener neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. Ovplyvňovať rozhodovanie súdu mal podľa uznesenia o vznesení obvinenia Marian Kočener cez Jankovskú sudkyňa Maruniaková zaslala vyjadrenie súdu o tom, že chce s políciou spolupracovať. Svoju vinu však naďalej popiera.

Vzhľadom na to, že bolo viacero obvinených sudcami musel o ich možnosti väzobného stíhania rozhodnúť Ústavný súd. Ten tak urobil iba pri piatich z 13 sudcov. Ostatní sudcovia zostávajú naďalej obvinení, budú však stíhaní na slobode.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Threema

Dôležité udalosti