Syn šéfa štátnych hmotných rezerv si kúpil dva byty v centre Bratislavy. Bez hypotéky

Kajetán Kičura
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Iba 20-ročný Krištof Kajetán Kičura za ne zaplatil státisíce eur.

Syn odchádzajúceho šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru kúpil dva byty v lukratívnej časti Bratislavy. A nepotreboval na ne ani hypotéku.

Iba 20-ročný Krištof Kajetán Kičura sa stal vlastníkom bytov 17. a 18. marca 2020. Bolo to v čase, kedy jeho otec uzatváral predražené zmluvy na nákup rúšok a respirátorov s firmami, ktoré v podobnej oblasti doteraz nepôsobili, informujú Aktuality.sk.

Ani jeden z bytov nie je založený v prospech banky. Šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura však tvrdí, že jeho syn bude splácať. „Vybavuje si pôžičku," dodal Kičura starší pre portál.

Podľa slov Kičuru pomáhajú synovi aj s manželkou ako rodičia, ako konkrétne však nespresnil a poprosil o zaslanie ďalších otázok e-mailom. Mladík za byty zaplatil státisíce eur. Na vedľajšej Konventnej 6 stojí jednoizbový apartmán s plochou 43 metrov 223-tisíc eur s DPH, dodávajú Aktuality.

Kičuru dnes odvolá vláda

Predseda Správy štátnych hmotných rezerv nemá dôveru vlády, premiér Igor Matovič (OĽaNO) na pondelkovom (23. 3.) rokovaní vlády požiada ministra hospodárstva, aby podal návrh na jeho odvolanie. Matovič to povedal na nedeľnej tlačovej konferencii po kontrole na SŠHR. Kičura podľa neho konal nehospodárne, ohrozujúc verejný záujem aj zdravie obyvateľov.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti