Pre koronavírus odročili na neurčito pojednávanie v kauze prípravy vraždy Volzovej

Bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko.
Zdroj: TASR

Kýbel i Rusko účasť na príprave popreli, Černák a Kaštan sa priznali.

Okresný súd  Bratislava II zrušil pre šírenie nového koronavírusu aprílový termín procesu v kauze bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska, ktorý je obžalovaný z prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej. Pojednávanie odročili na neurčito.

V prípade figurujú ako ďalší traja spoluobžalovaní bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

"Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu ohľadne šírenia epidémie koronavírusu a zavedené karanténne opatrenia, predseda senátu OS Bratislava II zrušil hlavné pojednávanie v predmetnej trestnej veci, vytýčené na  2. apríla v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava. Pojednávanie odročil na neurčito," konštatoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak

Vo veci sa naposledy konalo koncom januára tohto roku. Vtedy vypovedal ako svedok prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Cez Miloša Kaštana sprostredkoval v roku 1997 stretnutie Ruska s mafiánskym bosom Černákom. Pavol Rusko si chcel podľa Kováčika overiť, či mu niečo nehrozí. O obsahu stretnutia podľa svojich slov nevedel. Vypovedal aj bývalý Ruskov ochrankár.

Na zrušenom pojednávaní pôvodne mali vypovedať ďalší svedkovia vrátane bývalej Ruskovej manželky Viery Ruskovej. Koncom septembra minulého roka zase vypovedala ako poškodená svedkyňa Volzová.

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája 2019. Kýbel i Rusko, účasť na príprave vraždy popreli, Černák a Kaštan sa k činu priznali.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pavol Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.