Ani výlet, ani peniaze. Deti z východného Slovenska okradli

cestvka.jpg
Zdroj: TV Markíza

Rodičia chcú peniaze späť, cestovka sa zatiaľ len vyhovára.

Rodičia sedemnástich žiakov z východného Slovenska zaplatili zálohu za školský výlet 6 000 eur. Z výletu nakoniec nič nebolo. Cestovná kancelária im sľúbila, že im peniaze vráti. Už takmer mesiac ale rodičia žiakov počúvajú len samé sľuby.

Zdroj: TV Markíza

Deti mali na výlet do Anglicka odcestovať ešte prvého júna. Deň pred odchodom im konateľ cestovky oznámil, že zájazd musí preložiť, vraj preto, lebo na ubytovni, kde mali byť ubytovaní, je karanténa. 

Dôveruj, ale preveruj. Povedala si jedna z mamičiek. Cez internet zistila, že v stredisku, kde mali byť ubytovaní, o žiadnej karanténe nič nevedia. Cestovka im dala náhradný termín. Ten žiakom nevyhovoval. Za výlet zaplatili po 400 eur. Rodičia chcú peniaze späť. Cestovka súhlasila. No jej konateľ sa učiteľke, ktorá výlet organizovala, zatiaľ len vyhovára.

Poslal jej oskenovaný príkaz, kde bolo zlé číslo účtu, potom vravel, že peniaze sa mu musia vrátiť, až tak ich pošle. "Peniaze sa mi už aj vrátili, lenže mne samozrejme aj odchádzali nejaké peniaze, tak som už potom nemal tú hotovosť," hovorí konateľ cestovnej kancelárie.

Najnovšie im konateľ cestovky prisľúbil, že peniaze vráti do konca mesiaca. "Majú to deklarované aj písomne aj telefonicky," dodal konateľ. Meno cestovnej kancelárie sme nezverejnili na žiadosť rodičov detí. Prípad ale budeme sledovať naďalej.BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti