Údajného mafiánskeho bossa Ferusa obžalovali pre spor, ktorý sa začal v erotickom klube

19 bb nemaju dost krvi_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Z obmedzovania osobnej slobody obvinili aj barmana.

Na muža, ktorého kedysi považovali za šéfa nitrianskeho podsvetia, podala prokurátorka obžalobu. Ľubošovi Ferusovi sa stal osudným spor, ktorý sa začal v erotickom klube.

Raz bol na slobode, inokedy v putách. Patrí medzi posledných žijúcich mohykánov starej gardy divokých 90. rokov. Ľuboš Ferus, ale dlhodobo označenie boss odmieta.

„Keď sa Nitrania zúčastnili niečoho, to ešte neznamená, že ja som ich šéf. Bossa ste spravili zo mňa vy. Vy to nevidíte?" bránil sa Ferus.

Naposledy bol vo väzbe pre obvinenie z lúpeže. Koncom decembra 2018 podľa prokurátorky prepadol posádku taxíka. Auto najskôr zablokovali a mužov vytiahli von. Žiadať od nich mali peniaze aj mobil. Ľuboš Ferus vraj na posádku vytiahol nôž. Takto mal riešiť podlžnosti.

Podľa Ferusovej verzie však išlo o ľudí, ktorí predtým robili neporiadok v podniku pri Leviciach a spôsobili v ňom škodu. Barman volal majiteľovi.

„Začali tam útočiť na jedného zákazníka, oni stále vyrývali a prevrátili stôl a boli agresívni. Jeden mi hovoril, že ma zabije, proste že mám okamžite otvoriť dvere, že on sedem rokov sedel," tvrdí barman zo spomínaného podniku.

Z obmedzovania osobnej slobody obvinili aj barmana. Majiteľ salónu sa s problémom mal posťažovať Ľubošovi Ferusovi. Kým to však on a ďalší prišli riešiť do salónu, muži ušli, preto sa vybrali za nimi.

Vinu Ferus odmieta a považuje celé stíhanie za účelové a vykonštruované. Vyšetrovateľ NAKA ukončil prípad vo februári. Prokurátorka podala obžalobu len pred pár dňami. Ferus tak bude môcť všetky svoje argumenty vysvetliť sudcovi z levického okresného súdu.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

NITRA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obžaloba

Dôležité udalosti