Poslanci ukončili druhú schôdzu parlamentu, popoludní sa očakáva ďalšia

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár.
Zdroj: TASR

Zvolili ďalších šéfov výborov i podpredsedov snemovne.

Poslanci národnej rady ukončili zvolením ďalších členov parlamentných výborov v utorok druhú schôdzu parlamentu, trvala vyše dvoch hodín. Plénum na nej zároveň zvolilo dvoch ďalších predsedov výborov z radov opozície a tiež dvoch podpredsedov parlamentu.

Po ukončení schôdze sa zídu jednotlivé výbory parlamentu. Očakáva sa zvolanie ďalšej schôdze parlamentu o 15.00 h. Prerokovať by sa na nej mali v súvislosti s mimoriadnou situáciou pre šírenie nového koronavírusu tri vládne návrhy na skrátené legislatívne konania z rezortov spravodlivosti, sociálnych vecí a rodiny a z rezortu školstva.

Podpredsedami parlamentu sa v utorok stali Milan Laurenčík (SaS) a Peter Pellegrini (Smer-SD). Za predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií poslanci schválili Richarda Rašiho (Smer-SD) a za predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu Petra Žigu (Smer-SD).

Poslanci opäť nezvolili Ľuboša Blahu (Smer-SD) za šéfa parlamentného ľudskoprávneho výboru a ani Mariana Kotlebu (ĽSNS) za predsedu výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Na druhej schôdzi parlamentu tiež skladali sľub poslanca náhradníci za poslancov, ktorí sa cez víkend stali členmi vlády.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti