V sobotu sa mení čas, vlaky budú hodinu meškať

Zdravotný personál reaguje na potlesk z balkónov.
Zdroj: ZSSK

Hodinky si posunieme o 60 minút dopredu.

V noci zo soboty (28. 3.) na nedeľu (29. 3.) sa mení stredoeurópsky čas na letný. O druhej hodine ráno sa hodiny posunú na tretiu hodinu. Železničná spoločnosť Slovensko upozorňuje, že táto zmena sa dotkne štyroch vlakov.

Posun času podľa hovorcu spoločnos Tomáša Kováča spôsobí, že štyri vlaky prídu do cieľovej stanice o hodinu "neskôr", hoci v skutočnosti pôjdu podľa platného cestovného poriadku.

Týka sa to rýchlika, ktorý vyráža o 21.54 h z Humenného a má plánovaný príchod do Bratislavy o 5.49 h. Rovnako tak sa to dotkne rýchlika s odchodom z hlavného mesta o 22.53 h, ktorý má prísť do Humenného o 6.33 h.

Zmena času ovplyvní aj rýchlik, ktorý štartuje z Prešova o 21.12 h a do stanice Bratislava-Nové Mesto má plánovaný príchod o 6.02 h.

Štvrtým dotknutým je rýchlik s odchodom o 22.34 h zo stanice Bratislava-Nové Mesto, ktorý má doraziť do Prešova o 7.42 h. Všetky tieto spoje prídu do cieľovej stanice "zmeškané" do 60 minút.

Kováč zároveň pripomenul, že od 17. marca pre zamedzenie šírenia nového koronavírusu nie sú v týchto rýchlikoch vedené autovozne a počty radených lôžkových vozňov sú obmedzené.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zssk

Dôležité udalosti