Domáce

Srbský narkobarón so slovenským pasom má oddnes smolu. Platnosť dokladov pozastavili

narkobaron.jpg

Ak sa pasom niekde na hraniciach preukáže, zadržia ho.

Údajný srbský narkobarón viac nemôže cestovať na slovenský pas! Platnosť jeho dokladov dnes pozastavili. Ak sa pasom niekde na hraniciach preukáže, zadržia ho. Dragoslav Kosmajac je pritom Slovákom oficiálne už 10 rokov. Aby sa ním mohol stať, musel niekoľko rokov bývať na Slovensku. 


Dnes sme sa preto boli pozrieť na adrese, kde mal bývať. Susedia ho tam videli jedinýkrát. Dragoslav Kosmajac mal podľa našich informácií adresu trvalého bydliska v dome v bratislavskej Vrakuni. Väčšina ľudí z domu, s ktorými sme sa rozprávali ho ale nikdy v živote nevidela.

Muž, ktorého srbský premiér označil za hlavu drogovej mafie, mal bývať na siedmom poschodí v jednoizbovom byte. Ten ale patril celkom inému Srbovi. Ďalšiemu známemu drogovému bossovi Darkovi Šaričovi. A paradoxne - aj on bol od roku 2006 do 2011 podľa dokladov - Slovák.

"Bol aj ženatý s nejakou paňou. Slovenkou," hovorí obyvateľ Vrakune. Práve tento Bratislavčan tvrdí, že Kosmajeca predsa len zazrel - ale iba raz. Zastavil sa vraj pre Šaričove výpisy z banky.

V roku 2004, keď Kosmajac naše občianstvo získal, bolo podmienkou aby minimálne päť rokov žil na Slovensku, alebo sa sem priženil. Kde ale býval a či to vôbec niekto overoval, je otázne.

Minister vnútra dnes potvrdil, že pozastavili platnosť Kosmajcového pasu. V spise o žiadosti o štátne občianstvo totiž našli nedostatky. Dokonca pripustil, že s údajmi niekto manipuloval.
"Akonáhle by chcel na tieto doklady prekročiť opätovne hranice, bude pravdepodobne tento človek zadržaný," povedal minister vnútra Robert Kaliňák. 

"Ako je možné, že si títo ľudia kupovali a iné slovo na to nemám, slovenské pasy? Nemám pochybnosti, že na tom niekto poriadne zarobil," okomentoval minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Minister zahraničných vecí trvá na tom, aby prípad poriadne vyšetrili. No kým podľa neho musí existovať niekto zodpovedný, koho podpis na spise figuruje, jeho kolega - minister vnútra reagoval na priamu otázku čí nevylučuje, že niekoho za to potrestá takto: "Tak je to strašne staré...to akože tu veľmi ťažko budeme hľadať vinníkov. Celé vedenie toho odboru je nové. Nejde o to že chceme niekoho potrestať."


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti