Fantómový poradca zarábal v Tipose tisíce eur. Polícii priznal, kto mu mal super flek dohodiť

Na archívnej snímke francúzsky vojak v Mali.
Zdroj: TV Markíza

Mal byť pravou rukou šéfa Tiposu, no takmer nikto ho nepoznal.

Práca snov. Aj tak by sa dala pomenovať pozícia, ktorú v štátnej akciovke zastával Milan Čuba. Mesačne zarábal vyše tritisíc eur, do práce však chodiť nemusel. Jeho nezvyčajné zamestnanie v Tipose preveruje NAKA. Podľa zistení Aktuality.sk Čuba pred vyšetrovateľmi priznal, že tip na pracovné miesto dostal od šéfa SNS.

Milana Čubu v Tipose zamestnal dnes už bývalý generálny riaditeľ Ján Barczi. V národnej lotériovej spoločnosti oficiálne pracoval viac ako dva a pol roka. Mal byť pravou rukou šéfa štátnej firmy, no takmer nikto ho nepoznal.


Pracovnú dobu mal Čuba vraj 8-hodinovú, ale pracovať mohol kedykoľvek v priebehu dňa a z domu. Začiatok a koniec pracovnej doby nikomu nehlásil, mesačne vraj posielal výkaz riaditeľke kancelárie generálneho riaditeľa. Dohromady mal podľa portálu záhadný poradca zinkasovať cez 100-tisíc.

Prácu mu mal dohodiť Andrej Danko

„Bol to predseda Národnej rady Andrej Danko,“ mal povedať Milan Čuba, píšu Aktuality.sk. Podľa Čubových slov mu bývalý predseda parlamentu v novembri 2016 dohadzoval aj prácu poradcu pre bezpečnosť, no tú nevzal, lebo nebolo možné pracovať z domu. 

Druhá rada od Andreja Danka sa ale osvedčila, Čuba sa napokon osobne stretol s vtedajším šéfom Tiposu a od polovice apríla 2017 sa stal jeho poradcom.

Portál ďalej píše, že ak šéfovi Tiposu pri výbere poradcu pomáhal predseda SNS Danko, bolo to prinajmenšom nezvyčajné. Riaditeľ Barczi bol totiž nominantom Smeru-SD.

„Prepáčte, napíšte, čo uznáte za vhodné. Nebudem sa nijako vyjadrovať,“ reagoval Danko na otázky Aktuality.sk.

Šéfa Tiposu a šéfa IT oddelenia zadržala NAKA 26. novembra 2019. Obaja sú obvinení z legalizácie príjmov z trestnej činnosti, aj z obzvlášť závažného porušovania činosti pri správe cudzieho majetku.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.