Domáce

Slováci, ktorí uviazli na Malorke, odleteli do Londýna

Tehotná mamička spí v letiskovej hale
Zdroj: Roman Galik

A odtiaľ sa hádam už dnes dostanú aj do Bratislavy.

Ešte včera sme vás informovali o Slovákoch, ktorí sa nevedeli dostať z dovolenky na Malorke naspäť na Slovensko. Neplánovane si tak predĺžili pobyt. Osem hodín čakali v rade na to, aby sa dozvedeli, ako sa vrátia domov.

Zdroj: Roman Galik
„Kvôli nejakému štrajku vo Francúzsku sa nevieme dostať domov, už sme sedeli v lietadle, ale oznámili nám, že sa nikam neletí," napísal nám na adresu [email protected] Roman Galik. Slováci dostali náhradné ubytovanie aj s raňajkami a dúfali, že sa repete na letisku nezopakuje.

So stiahnutým žalúdkom sa teda v stredu opäť vrátili na letisko. Znovu sa postavili do rady k okienku s informáciami. „Dnes to bolo len na dve hodiny," opisuje s iróniou pán Galik. Najprv im ponúkli let na piatok do Madridu a odtiaľ do Krakowa. To sa mladej rodinke nepozdávalo, keďže je pani Galiková tehotná. Nakoniec ešte v ten deň odleteli do Londýna. „Tu samozrejme nemáme žiadny voľný hotel, ale už to nejako vydržíme. Dnes ráno, ak všetko dobre dopadne, odlietame do Bratislavy. Už to aj berieme s humorom a veríme, že to budeme rozprávať nášmu dieťatku ako veselú príhodu," opisuje dovolenkové peripetie pán Galik.

PALMA DE MALORKA, TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.