Špeciálnym letom z USA prileteli na Slovensko aj Česi či Maďari, všetci išli do karantény

Rammstein
Zdroj: TASR - Vladimír Benko/MV

V rámci repatriácie priletelo celkom 278 pasažierov, z toho 162 Slovákov.

V piatok zo Spojených štátov amerických priletelo na Slovensko v rámci repatriácie uskutočnenej Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR, 278 pasažierov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

"Z uvedeného počtu bolo 162 občanov SR, z ktorých 119 bolo umiestnených do karanténnych zariadení v Gabčíkove a v Liptovskom Jáne a 43 mladistvých osôb bolo umiestnených do domácej karantény," uviedla Bárdyová.

Dodala, že okrem slovenských občanov sa na palube lietadla nachádzali aj štátni príslušníci Česka, Slovinska a Maďarska. Tí boli následne v spolupráci so zastupiteľskými úradmi ich krajín na Slovensku prevezení do svojich domovských krajín.

Úrad hraničnej a cudzineckej polície PPZ podľa Bárdyovej úzko spolupracoval so zastupiteľskými úradmi zúčastnených krajín a naďalej pokračuje v súčinnosti so zainteresovanými stranami v repatriácii občanov SR.

"Pri tejto náročnej činnosti sú využívané aj ďalšie policajné útvary, ako je napríklad špeciálne dopravné oddelenie, známe ako Puma, a Útvar osobitného určenia Prezídia PZ, známy ako Lynx Commando," dodala Bárdyová.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti