Domáce

Nepochopiteľné rozuzlenie Procházkovho detektora? Asi áno

Zakladateľ strany Siete Radoslav Procházka v Košiciach.
Zdroj: SITA

K meraniu pravdovravnosti vyzval politika Matovič.

Meranie pravdovravnosti Radoslava Procházku na detektore lži zrejme smeruje k ťažko pochopiteľnému rozuzleniu. Po tom, čo Procházka v utorok vyhlásil, že skúšku podstúpi v televíznej šou, aktuálne tvrdí opak.

Vraj sa rozhodol ukončiť "cirkus", ktorý vyvolal líder OĽaNO Igor Matovič, keď začiatkom júna obvinil Procházku so snahy podvádzať štát vyplácaním peňazí "na ruku".

"Pán Matovič si v tejto hre vystačí sám, len so svojím režisérom. Ja končím. Som síce doktor, ale nie som psychiater. Čiže ja mu tú odbornú pomoc, ktorú potrebuje, neviem poskytnúť," povedal Procházka novinárom.

Opäť si navyše nekládol "servítku pred ústa".

"Program nemá žiadny, ani ho nikdy nemal, a ide len o to, aby sa znova dostal k piatim miliónom eur od slovenských daňovníkov a mal z čoho futrovať svoju firmu," vyhlásil o Matovičovi. 

Matovič tvrdí, že Procházka chcel za časť reklamy v periodikách Matovičovej rodiny v prezidentskej kampani zaplatiť bez dokladu. Šéf OĽaNO sa snažil potvrdiť pravdivosť svojich výrokov aj vyhlásením, že je ochotný podstúpiť test na detektore lži a ku skúške vyzval aj Procházku.

V stredu (25. júna) navyše Matovič oznámil, že má Procházku dokonca nahratého, ale nahrávku zatiaľ nezverejnil.

Zdroj: SITA

BRATISLAVA/ SITA, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.