Ravasz končí ako splnomocnenec pre rómske komunity. Hovorí, že Matovičovi ide iba o politiku

Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz.
Zdroj: TASR

Úrad bude viesť Andrea Bučková.

Novou splnomocnenkyňou vlády pre rómske komunity bude od 1. apríla Andrea Bučková.
Návrh na odvolanie súčasného splnomocnenca Ábela Ravasza (Most-Híd) a vymenovanie Bučkovej v utorok schválila vláda.

Pracovala na úrade splnomocnenca v období, keď ho viedol súčasný europoslanec, expert OĽaNO na rómsku problematiku Peter Pollák.

Od októbra 2012 do júla 2016 pôsobila ako riaditeľka odboru rozvojových projektov, monitorovania a hodnotenia. Na úrade pôsobila aj v rokoch 2004 až 2008, keď boli splnomocnenkyňami Klára Orgovánová a Anita Botošová, Bučková bola regionálnou koordinátorkou, neskôr riaditeľkou odboru metodiky a koordinácie regiónov.

Zastávala tiež pozície na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny či Fonde sociálneho rozvoja, v poslednom období bola na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR vecnou gestorkou horizontálnych princípov rovnosť príležitostí, rodová rovnosť a nediskriminácia.

Bučková, ktorá bude ôsmou persónou na poste splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, nahradí na čele úradu Ábela Ravasza (Most-Híd), ktorý úrad viedol od apríla 2016.

Ten krok novej vlády kritizuje. Hovorí, že vláda Igora Matoviča od začiatku ignorovala jeho návrhy na zvládnutie koronavírusu v rómskych komunitách. Tvrdí, že aj v tejto dobe ide skôr o politiku.

BRATISLAVA/TASR,tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti