Premiér Matovič chce exemplárne potrestať ministra, ktorý pred novinármi vystúpil bez rúška

Odborári na spoločnej tlačovej besede
Odborári na spoločnej tlačovej besede Zdroj: reprofoto/TASR

Premiér trvá na najvyššej možnej pokute pre ministra školstva.

Už niekoľko dní platí na Slovensku povinnosť nosiť ochranné rúško všade okrem svojho bydliska. Znamená to, že na ulici sa nemôže pohybovať nikto bez zahalenej oblasti nosa a úst.

Opatrenie prijala vláda, ktorá sa aj týmto spôsobom snaží zamedziť šírenie nového koronavírusu. Povinnosť platí pre všetkých bez výnimky, a tak nie sú oslobodení ani samotní politici.

Nie všetci toto pravidlo dodržiavajú. Pred novinárov vystúpil v utorok v rámci tlačovej besedy na Úrade vlády minister školstva Branislav Gröhling, ktorý hovoril o otvorení jedální pre žiakov a seniorov.


Kým dosiaľ mal pri všetkých mediálnych výstupoch na tvári rúško, podobne ako jeho kolegovia, tentoraz mu chýbalo. Mal síce rukavice, no tvár si nezakryl.

V stredu sa ku Gröhlingovi vyjadril aj premiér Igor Matovič. Podľa vlastných slov bol zhrozený z toho, že minister školstva nemal na tvári rúško.

"Trvám na najvyššej možnej pokute," dodal premiér s tým, že osobne dohliadne na to, aby minister neobišiel bez sankcie.

Minister na túto situáciu reagoval krátko po Matovičových slovách na svojom Facebooku. Malo ísť o omyl.

"Včera som sa v rýchlosti postavil pred novinárov omylom bez rúška. Som rád, že vzniká Fond vzájomnej pomoci pre problémy ľudí postihnutých touto situáciou a ja doňho prispejem svojím celým mesačným platom ako ospravedlnenie," napísal minister s tým, že chcel čo najrýchlejšie oznámiť opatrenie, ktoré "môže pomôcť sociálne odkázaným".

Za porušenie vládneho opatrenia je aktuálne najvyššia finančná sankcia stanovená na sumu 1000 eur. Gröhling je podľa vlastných slov pripravený zaplatiť ju.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti