Matovič sa hnevá na dôchodcov. Nakupovať chodia po celý deň, nielen dopoludnia

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Dôchodcovia oponujú, že čas, ktorý im vyhradil premiér, im nevyhovuje.

Budeme mať počas Veľkej noci zákaz vychádzania? Premiér Matovič o tom hovoril aj dnes. On sám navrhuje toto riešenie, chrániť chce vraj hlavne dôchodcov, ktorí sú vírusom ohrození najviac. Tým zároveň odkazuje, aby do obchodov chodili len vo vyhradenom čase. Seniorom však nakupovanie medzi 9.00 a 12.00 h nevyhovuje.

Máme sa správať zodpovedne, nestretávať sa vo veľkých skupinách a nechodiť po návštevách. Toto nám vláda opakuje už dlhé týždne. Premiér sa však obáva, že disciplínu cez sviatky porušíme.

Už niekoľko dní sa šepká, že vláda nám možno kvôli tejto obave zakáže na niekoľko dní vyjsť z domu.

Ešte to však nie je definitívne. Už v nedeľu opäť zasadne tím infektológov aj epidemiológov, s ktorými sa vláda bude radiť a až potom padne ortieľ, čo s nami na Veľkú noc bude. Isté je však to, že obchody budú v piatok, v nedeľu aj v pondelok zatvorené. Supermarkety očakávajú nápor a na parkoviskách sa budú zrejme stretávať masy ľudí.

Už teraz sa pracujúci podvečer hromadia pred obchodmi. Naopak, dopoludnia predajne zívajú prázdnotou. Obzvlášť drogérie. Mladých podľa nariadenia vlády posielajú preč, hoci je predajňa prázdna. Nakupovať vtedy môžu len seniori.

„Mrzí ma, že dôchodcovia si to vysvetlili tak, že oni môžu nakupovať celý deň. Ja by som chcel naozaj veľmi dôrazne poprosiť dôchodcov, že tento čas je pre nich vyčlenený, bolo by veľmi dobre, aby počas zbytku dňa do toho obchodu nechodili," odkázal dôchodcom premiér.

Obchodníci aj Jednota dôchodcov nám povedali, že seniorom by stačilo nakupovať aj o hodinu menej. No vyhradený čas by radšej posunuli na skoršie ráno.

Viac v reportáži Ľubky Janíkovej 


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti