Brat vytiahol na brata zbraň. Pohádali sa pre rúško

19 PD Hadka pre rusko R.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Dokonca u neho doma našli 500 nábojov a guľovú zbraň.

Dôchodca vytiahol zbraň na brata. A dôvod? Pohádali sa vraj pre rúško. V policajnej cele skončil 72- ročný muž, ktorý ťažko chodí. „V spálni rodinného domu mal obvinený muž počas slovného konfliktu vytiahnuť zo skrine dlhú guľovú zbraň a následne sa mu mal vyhrážať zabitím," povedal k prípadu trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Stalo sa to v Uhrovci. Obvinený dôchodca žije s bratom v jednom dome. Reportér Peter Ziman sa ho opýtal, či chcel brata naozaj zastreliť. Jeho odpoveď bola veľmi strohá. „Ale nie, od..bať! Lebo on ma ubil predtým. Vždy päsťou na mňa mieril. Hovorím, Ivan, ešte raz sa ma dotkneš, ťa od..bem. To bolo všetko," konštatoval 72-ročný muž.

Podľa informácií z prostredia polície obvineného muža rozčúlilo, že brat nemá rúško. To, že sa naozaj pohádali pre rúško, nám potvrdil aj obvinený dôchodca. Prekážalo mu, že brat ho nemá. Nedostal ho pre to, že nemá v obci trvalé bydlisko, dostal ho každý jej obyvateľ.

Podľa psychiatričky Dariny Hrabovskej niektorí toto obdobie jednoducho nezvládajú. „Môžeme konať skratovo. Naozaj ide o situáciu, s ktorou sme sa nikdy nestretli. Niektorí ľudia sa snažia strach zapiť alkoholom, čo nie je správne. Naopak, alkoholom sa strach zvyšuje i pravdepodobnosť agresívneho iracionálneho správania," vysvetlila.

Policajti muža obvinili aj z nedovoleného ozbrojovania. Okrem zbrane u neho našli aj 550 kusov nábojov a dlhú guľovú zbraň. Dôchodca skončil za mrežami. Podľa sudcu existuje dôvodná obava, že by na slobode mohol pokračoval v trestnej činnosti.

Reportáž pripravil Peter Ziman.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bánovce nad bebravou

Dôležité udalosti