Slovenka roka Danica Kleinová: Takto sa zmenila za 16 rokov!

danica.jpg
Zdroj: TV Markíza

Na svoje začiatky si zaspomínala so slzami v očiach.

V nedeľu večer sa ocenili počas galavečera Slovenka roka 2014 desať úspešných žien. Bronzovú sošku si odniesla v kategórii médiá a komunikácia redaktorka TV Markíza Danica Kleinová.

Píše sa rok 1998 a Danica Kleinová prvýkrát prichádza do televízie Markíza. "Vysoká, krásna dáma s nekonečne dlhými nohami a nekonečne urozprávaná," spomína na redaktorku Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky. 

Zdroj: TV Markíza

"Neskúsená, mladá, ale mala som chuť robiť. Je to už veľa rokov," povedala, keď jej redaktorka Reflexu ukázala archívne zábery z Daniciných začiatkov. Pri ich sledovaní cítila nostalgiu a nechýbali ani slzy v očiach. 

Netrvalo dlho a Danica sa stala uznávanou redaktorkou, ktorá sa cítila doma najmä v krimi reportážach. "Za to, kde som, môže Patrik Herman. On ma smeroval na tieto hasičsko-záchranársko-policajné veci," tvrdí. 

"Do dnešného dňa za krimi redaktorku, ktorá sa nebála púšťať často aj do nebezpečných káuz," dodáva Krejča. "Veľakrát nám pomáha aj s organizovaním špeciálov ako dramaturgička, alebo ako vedúca vydania," hovorí šéfredaktor spravodajstva televízie Markíza Tibor Mattyašovský. 

Už je to 16 rokov a Danica je mentorom pre ďalších redaktorov. Pozrite si, čo si o nej myslia a aké pikošky o nej prezradili. 



BRATISLAVA/ Reflex

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti